Skutečně zajímavým místem Havany je Továrna kubánského umění – Fábrica de Arte Cubano (F.A.C.), kterou najdete v městské části Vedado na ulici Calle 26. Původní továrna se stala místem kubánské avantgardy, kde se mixují různé druhy umění a zábavy. Na jednom místě můžete tančit, poslechnout si koncert, prohlédnout si galerii, podívat se na divadelní vystoupení nebo na film či u baru popíjet. Každý si tak může najít „to své“ a dobře se bavit, to vše navíc v zajímavém industriálním prostředí.

Vznik Fábrica de Arte Cubano

Za zrodem projektu, který začal vznikat v roce 2008, stál kubánský hudebník X Alfonso, vlastním jménem Equis Alfonso. A přestože se, dle jeho slov, jednalo pouze o jeho osobní iniciativu, jejíž snahou bylo lidi oslovit a atraktivní formou jim umění přiblížit, byl projekt podpořen ministerstvem kultury, což dalo prostor úvahám, zda je tento projekt skutečně osobní iniciativou nebo je tím maskována snaha vlády o sledování nálad mezi umělci a politická manipulace prostřednictvím F.A.C.

Fábrica de Arte Cubano Fábrica de Arte Cubano

© Havana live, www.havana-live.com

Od roku 2010 se sídlem Fábrica de Arte Cubano stalo výstaviště PABEXPO v Havaně. Po dvou letech se však začalo jednat o jeho přesídlení do jiných prostor. Nakonec se našlo pro tento projekt perfektní místo v El Cocinero, bývalé továrně na olej. Ke slavnostnímu otevření nových prostor došlo 13. února 2014.

První výstavy v nových prostorách se účastnilo 33 kubánských umělců jako např. Nelson Domíngues, Zaida del Río, Ernesto Rancaño a další. Následující den zde koncertoval X Alfonso.

Vstup do Fábrica de Arte Cubano

Vstupné je 2 CUC nebo 50 kubánských pesos a u vstupu dostanete kartu, na kterou se vám budou zapisovat nápoje a jídlo, které pak zaplatíte při odchodu. Kartu neztraťte, za ztrátu se účtuje 30 CUC!

I výše vstupného vzbuzuje v mnohých otázku, s jakým záměrem a pro koho byl projekt Fábrica de Arte Cubano vlastně vybudován. Pro běžného Kubánce je částka za vstupné i za následnou konzumaci v klubu velmi vysoká.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Fábrica de Arte Cubano

Láká vás Fábrica de Arte Cubano? Hledáte-li zájezdy do destinace Fábrica de Arte Cubano, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Fábrica de Arte Cubano, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.