Ostrůvek Cayo Levisa, který připomíná člověkem nedotčený ráj a který se může pochlubit plážemi s bílým pískem, křišťálově čistou vodou a porosty mangrove, je jedním z ostrůvků v souostroví Archipiélago de los Colorados, v provincii Piñar del Río na severozápadním pobřeží Kuby. Cayo Levisa prozatím ještě patří mezi turisticky málo známá místa a je také v podstatě neobydlený. Postaven je zde pouze jeden jediný hotelový komplex s bungalovy na pláži.

Co ostrůvek Cayo Levisa nabízí

Kromě panenské přírody a cirka 3 kilometrů pláží je na ostrově také zajímavé potápění ke korálovým útesům nebo k vrakům lodí ze 17. a 18. století. Kolem korálových útesů mohou potápěči vidět na 500 druhů ryb, 200 druhů hub a velké množství měkkýšů a korýšů. Celkem je v okolí ostrova 21 potápěčských lokalit, a to zejména na jeho severní straně.

Cayo Levisa

Cayo Levisa

Zázemí potápěči naleznou ve dříve zmiňovaném hotelovém komplexu Villa Cayo Levisa, kde funguje potápěčská základna. Pro ponory budete potřebovat platný potápěčský certifikát.

Jak se po Cayo Levisa pohybovat

Ostrůvek Cayo Levisa je opravdu malinký a není tak problém se po něm pohybovat pěšky. Vše je v dostupné vzdálenosti.

Jak se na ostrov Cayo Levisa dostanete

Na Cayo Levisa se dostanete lodí z doku v Palma Rubia. Plavba trvá kolem 30 minut. Ovšem pozor – trajekt provozuje hotel Villa Cayo Levisa a harmonogram plaveb je omezen pouze na dvě plavby denně tam a dvě plavby denně zpět! Na ostrov se odplouvá vždy v 10:00 h. a v 18:00 h., nazpět v 9:00 h. a v 17:00 h.

Kotviště lodí na ostrově Cayo Levisa

Kotviště lodí na ostrově Cayo Levisa

Z Havany se do přístavu v Palma Rubia dostanete po dálnici Autopista směrem na Mariel, dále pak na Bahía Honda a pak již na Palma Rubia. Cesta trvá něco kolem 2 hodin jízdy. Pokud byste se na cestu vydali z Viñales, pojedete směrem na La Palma, odtud pak na Palma Rubia. Cestu autem byste z Viñales měli zvládnout za necelou hodinku.

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cayo Levisa

Cayo Levisa je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Cayo Levisa či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Kubu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)