Vyhlášenou potápěčskou destinací Kuby, s poněkud zvláštním jménem „Tlustá Marie“ (španělsky María La Gorda), naleznete v západní části provincie Piñar del Río. Konkrétně na poloostrově Guanahacabibes v zátoce Bahía de Corrientes.

Legenda o korpulentní dámě

Jak přišlo toto místo ke svému jménu samozřejmě nikdo přesně neví, ale podle staré legendy bylo místo pojmenováno na počest „poněkud korpulentní“ Venezuelanky Marie, která posluhovala pirátům. Když pak Marie zemřela, pochovali ji piráti pod nejvyšší palmou v zátoce a spolu s jejím tělem zakopali také poklad. Ten se ovšem doteď nenašel. A pokud není celá legenda jen smyšlenou pohádkou, stále ještě čeká na svého objevitele… 🙂

María La Gorda

María La Gorda

Co María La Gorda nabízí

Pokladem je však María La Gorda hlavně pro potápěče, kterým může nabídnout zhruba 50 potápěčsky zajímavých míst. Jsou to třeba korálové útesy, které patří mezi chráněné biotopy, podmořské jeskyně, tunely a průplavy, ale i vraky španělských lodí a zrezivělé kanóny, a to vše ve vodách se skvělou viditelností! Mořské dno v oblasti María La Gorda se řadí mezi 10 nejlepších v Latinské Americe. Potápění si zde užijí jak začátečníci tak i zkušení potápěči.

Potápěčská základna a také ubytování funguje v jediném hotelovém resortu široko daleko, kterým je Villa María La Gorda, který leží přímo na pláži s bílým pískem. Odtud se také můžete vydat lodí na ponory. V resortu Villa María La Gorda jsou kromě potápěčského centra také 2 restaurace (jedna bufetová a druhá se zaměřením na mořské plody a ryby), menší obchod, pošta a půjčovna aut.

Jak se na María La Gorda dostanete

Nevýhodou místa je, že je sem odevšad poměrně daleko a nejezdí sem žádné pravidelné autobusové spoje. Z některých letovisek je možno zakoupit transfer ve formě fakultativního výletu, jinak nezbývá než si na tuto cestu zapůjčit auto v půjčovně. Počítejte také s tím, že cesta sem je opravdu relativně dlouhá (z Piñar del Río něco kolem 2 hodin jízdy).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená María La Gorda

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace María La Gorda je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace María La Gorda či Last minute nabídek na Kubu.