V pohoří Sierra de los Órganos, konkrétné ve Valle de Viñales, které je součástí provincie Piñar del Río, se ukrývá jeskyně krasového původu Cueva del Indio, tedy něco jako „indiánská jeskyně“.

Historie jeskyně Cueva del Indio

Podle maleb na stěnách, které jsou ještě z předkolumbovského období, je patrné, že osídlení ostrova proběhlo již 4000 let před Kristem.

Původní obyvatelé, kteří v oblasti žili, využívali jeskyni jako úkryt před větrem, sluncem a nepříznivým počasím.

Svůj název jeskyně získala až mnohem později a to v době osidlování ostrova Španěly, kdy tato jeskyně sloužila domorodým indiánům, pro změnu jako úkryt před nepřítelem. Znovuobjevená pak byla až v roce 1920.

U vstupu do Cueva del Indio U vstupu do Cueva del Indio

© Matyas Rehak / Shutterstock.com

Co v jeskyni Cueva del Indio uvidíte

Kromě typických jeskynních útvarů, jako jsou stalagmity a stalaktity, v jeskyni můžete vidět malby a kosterní pozůstatky původních obyvatel Kuby a také fosílie zvířat.

Jeskyně Cueva del Indio je jedinečná hlavně tím, že jí protéká řeka San Vincente. Část jeskyně musíte projít pěšky a další část je nutné absolvovat na motorovém člunu. Je potřeba se připravit na to, že při větším množství turistů, se na člun poměrně dlouho čeká.

Vstup do jeskyně Cueva del Indio je zpoplatněn částkou 5 CUC. V blízkosti jeskyně je také restaurace a obchod se suvenýry.

Jak se k jeskyni Cueva del Indio dostanete

Jeskyně leží cirka 5 kilometrů severně od města Viñales poblíž silnice San Cayetano. Z Viñales se ke Cueva del Indio můžete dopravit buď taxíkem nebo také autobusem Viñales Bus Tour, který jezdí denně okruh po všech turisticky zajímavých místech v okolí, včetně jeskyně Cueva del Indio.

První autobus vyjíždí z Parque Viñales kolem 9. hodiny ráno. Lístek vychází na 5 CUC, platí vám na celý den a po trase můžete na jednotlivých zastávkách vystupovat a nastupovat podle toho, která místa chcete vidět, aniž byste museli na další jízdu kupovat lístek nový.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cueva del Indio

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Cueva del Indio je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Cueva del Indio či Last minute nabídek na Kubu.