Sibiloi byl vyhlášen národním parkem v roce 1972 jednak pro zachování přírody okolo parku a v něm, jednak pro zabezpečení ochrany archeologických nalezišť.

V blízkém okolí jezera žijí přírodní národy, které si zachovaly své zvyky i kulturu už od doby kamenné.

V parku Sibiloi V parku Sibiloi

© Remember The Goat, www.rememberthegoat.com

Národní park je obklopen úchvatnou, netknutou krajinou s jezery, savanami a lesy, kde žijí zvířata všeho druhu. Najdete zde hrochy, krokodýly, zebry, žirafy, antilopy, šakaly, gepardy, leopardy, hyeny a lvy. Z ptačí říše plameňáky, racky a kachny. Své místo zde mají i obrovské želvy.

V parku jsou také významná paleontologická archeologická naleziště. Zkameněliny rostlin prozrazují, že oblast byla už před 7 miliony let hustě zalesněná.

Park Sibiloi Park Sibiloi

© The World Tour, www.bikertony.org

Tato oblast je nazývána kolébkou lidstva. V roce 1972 zde Dr. Richard Leakey objevil kostru „homo habilis“ starou asi 2 miliony let. Další objevené předměty prozrazují, že zde žil „Homo erectus“ a první hominidé. Kromě těchto nálezů zde byla objevena fosílie obří želvy, stará asi 3 miliony let, fosilie pravěkého krokodýla a mamuta.

Cestu do národního parku můžete vykonat buď automobilem, nebo letadlem. Ubytovat se můžete přímo v parku ve stanovém táboře, nebo v malých domcích v okolí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sibiloi

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Keni a zajímá-li vás přímo destinace Sibiloi, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Keni a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Keni je bezva!