Lyžařskou oblast Paganella – Andalo najdete jen pár kilometrů severozápadně od Trenta v italském regionu Trentino-Alto Adige. Tvoří ji tři lyžařská střediska – Fai della Paganella (1030 metrů nad mořem), která leží na planině na severním úbočí Paganella, dále Andalo (1040 metrů nad mořem) a Molveno (874 metrů nad mořem) v údolí mezi západním svahem hory a hřebenem Brenta. Oblast Paganelly se stále dotváří a modernizuje, sjezdovky se inovují a rozšiřují.

Paganella - Andalo

Paganella – Andalo

Co nabízí Paganella – Andalo

Pro lyžaře je tu připraveno 25 kilometrů sjezdových tratí, z toho 9 modrých, 13 červených a 1 černá. Přepravu zajišťuje jeden vlek, 16 sedačkových a 1 kabinková lanovka. Celková hodinová přepravní kapacita je 25 tisíc osob. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a 90% z nich je uměle zasněžováno technickým sněhem v případě potřeby.

Lyžařské středisko Paganella- Andalo nabízí nádherný výhled na okolní Brentské Dolomity a Stubaiské Alpy. Dohlédnete na jezero Lago di Garda, horské masívy Monte Bondone a Brenta i na část údolí Adige.

K lyžařským terénům pod vrcholem hory se z Fai dostanete několika sedačkovými lanovkami. Pět kilometrů vzdálené Andalo je s vrcholem spojeno kabinovou lanovkou a trojsedačkou.

Lyžařské tratě jsou zde velmi lehké, s výjimkou sjezdovky Olimpica, která vede podél vleků zpět do Andala. Měří pět kilometrů s převýšením 1075 metrů a patří k těm náročným. Z vrcholu Paganella se naskýtá překrásný rozhled na protilehlý hřeben Brenty. Za jasného počasí jsou na obzoru vidět ledovci pokryté vrcholy Subaiských a Zilleralských Alp.

Lyžování v Paganella - Andalo

Lyžování v Paganella – Andalo

Pro děti je zde připraven pojízdný koberec a malá sjezdovka.

Hlouběji v údolí ležící Molveno zpřístupňuje lyžařskou oblast na svazích Brenty.

Sedačková lanovka s mezistanicí na Rifugio Pradel (v nadmořské výšce 1400 metrů) vede až k Rifugio Montarana ve výšce 1630 metrů. I zde najdete sjezdovky převážně lehké.

Možnosti lyžování ve volném terénu jsou v Paganelle omezené. Na sjezdovce Traliccio bývá příležitostně stavěn malý snowboardový park. V Andalu a Fai byly vybudovány dva běžecké okruhy o délce 3 a 5 kilometrů. Každoročně se tu koná 24 hodinový běžecký maraton.

Využít můžete také městský bazén v Andalu, ale i další sportovní a kulturní zařízení. Ubytování a stravování, stejně tak jako ceny za skipasy, jsou zde výrazně nižší než v okolních střediscích.

Budete-li mít čas, můžete vyrazit jižně, kde se po pár kilometrech dostanete až ke krásnému jezeru Lago di Garda, které je vyhlášenou dovolenkovou destinací nejen v létě, neboť své kouzlo má i v zimním období.

Mapa Paganella – Andalo

Mapa lyžařského střediska Paganella – Andalo s vyobrazením vleků a jednotlivých sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa Paganella - Andalo

Mapa Paganella – Andalo

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Paganella – Andalo

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Paganella – Andalo je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Paganella – Andalo či Last minute nabídek do Itálie.