Monte Bondone je malé lyžařské středisko nedaleko údolí Val di Sole v italských Dolomitech v oblasti Trentino-Alto Adige. Stalo se příjemným místem pro zimní lyžařskou dovolenou, pro soustředění lyžařských klubů a pro všechny příznivce zimních sportů. Zdejší terény jsou vhodné pro všechny typy lyžařů, na své si zde přijdou i profesionálové. Zdejší sjezdovka Gran Pista získala v letech 2003 a 2004 ocenění „Nejlepší sjezdová trať v regionu Trentino“. Je dlouhá 3,5 kilometru a její skon dosahuje až 38%. Vede z vrcholu Palon, který se vypíná do výšky 2090 metrů nad mořem.

Monte Bondone

Monte Bondone

Co nabízí Monte Bondone

Všechny místní sjezdovky jsou široké přes 30 metrů a mají rozmanitý terén s krásnou okolní krajinou v panoramatu horského masívu Dolomiti di Brenta. Centrem oblasti jsou městečka Vanese v nadmořské výšce 1300 metrů a Vason ve výšce 1650 metrů nad mořem.

Areál má celkově k dispozici 21 kilometrů sjezdových tratí, z toho 7 modrých, 12 červených a 2 černé. Přepravu zajišťuje 5 vleků, 1 sedačková lanovka a supermoderní lanovka Rocce Rosse, dlouhá 2320 metrů se 4místnými zakrytými sedačkami. Svými 809 metry má lanovka nejvyšší převýšení v Evropě. Přepravní kapacita všech zařízení dosahuje 6700 osob za hodinu.

Zdejší tratě jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Tím je zaručena kvalitní sněhová pokrývka až do pozdního jara.

Lyžování v Monte Bondone

Lyžování v Monte Bondone

Na vyznavače snowboardingu tu čeká dobře vybavený snowpark s U-rampou, skoky a raily.

Pro děti je v provozu pojízdný koberec a lyžařská škola se školenými instruktory.

K dispozici je samozřejmě skiservis, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení i úschovny batohů.

Ubytovat se můžete v zařízeních přímo na svahu nebo nedaleko lyžařských terénů. Ceny za ubytování však patří k nejvyšším v oblasti.

Mapa Monte Bondone

Potřebujete-li si prohlédnout detail mapy lyžařského areálu Monte Bondone, klikněte na mapu níže.

Mapa Monte Bondone

Mapa Monte Bondone

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Monte Bondone

Dovolená Monte Bondone je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Monte Bondone a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!