Ministát San Marino je sice opravdu malinký, ale tím,  že sem míří davy turistů, se vám možná bude hodit aspoň pár tipů, jak si pobyt zde zjednodušit. Tak se na ně pojďmě podívat 🙂

Doprava do San Marina

Silniční síť republiky San Marino měří 220 kilometrů. Je napojena na přímořskou dálnici Adriatika v přístavním městě Rimini. Vlastní železnici dnes už San Marino nemá. Ta původní, zbudovaná v roce 1923, měřila 32 kilometry a vedla z Borgo Maggiore do Rimini. Při spojeneckém náletu 26. června 1944 byla zničena a již nikdy nebyla obnovena. Z Borgo Maggiore vede kabinová lanovka do hlavního města.

Jedinou možností, jak se dostat do San Marina je po silnici, vedoucí z nedalekého přímořského letoviska Rimini, kam lze dojet po přímořské cestě z Benátek či po dálnici z Bologni, směřující na jih Apeninského poloostrova.

San Marino San Marino

© Georgios Tsichlis / Shutterstock.com

V Rimini se nalézá letiště, přístav i železniční stanice, od které vyjíždí do San Marina každou půlhodinu autobusy, které končí u brány sv. Františka – hlavního vstupu do metropole republiky.

Před hradbami San Marina je několik placených záchytných parkovišť, avšak ta bývají v sezoně a o svátcích plná. MNOHEM rozumnější je proto nechat auto v Borgo Maggiore a do hlavního města vyjet lanovkou nebo dojít pěšky (asi 15 minut). To opravdu vřele doporučuji, protože jinak budete v San Marinu bloudit a hledat místo k zastavení – a pravděpodobně jej nenajdete, budou-li záchytná parkoviště plná.

Ubytování v San Marinu

Levný nocleh je možno sehnat v jednohvězdičkových hotelech, které se nacházejí i uvnitř hradeb hlavního města. Sem lze vyjet autem pouze od 19 do 9 hodin. Další možností laciného ubytování je kemp Centro Turistico San Marino, ležící mezi Borgo Maggiore a Serravalle. Poskytuje chatky, hřiště, kurty a velký bazén.

Nákupy v San Marinu

V San Marinu lze poměrně levně nakoupit. Platit se může nejen eurem, ale i dolary a jinými evropskými měnami, včetně české koruny. Na hranici, kterou tvoří pouze symbolická brána, žádné kontroly nejsou, takže si nemusíte lámat hlavu s tím, co si sem vezete a nebo co jste zde nakoupili a odvážíte si to pryč do Itálie.

Kdy vyrazit do San Marina

Do San Marina lze cestovat celoročně, protože zimy jsou tady mírné a je zde menší nával turistů. V létě se může zdejší pobyt skloubit s koupáním v nedalekém Jaderském moři v letoviscích jako Rimini, Cattolica, Riccione, Bellariva, Bellaria a dalších, vzdálenějších plážových letovisek této části Itálie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Ještě jste nebyli na dovolené v Itálii a nebo se do Itálie chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Itálie nabízí. Nebudete litovat!