Turisté pobudou v San Marinu většinou jeden den. Výjimku tvoří dny, kdy se koná některá ze zdejších slavností. Těmi jsou především uvádění kapitánů-regentů do úřadu (vždy 1. dubna a 1. října), výročí založení republiky (3. září), porážky fašismu (28. července) a mnoho dalších.
Slavnosti mají středověký charakter a odehrávají se v historických oděvech. Pořádají se při nich různé folklórní akce, z nichž nejproslulejší je soutěž lučištníků. V tuto dobu žije San Marino hluboko do noci a davy turistů bloudí ulicemi až do svítání.
Velká cena San Marina formule 1
Nejznámější sportovní akcí v zemi je bezesporu Velká cena San Marina automobilů F1, jež se však nejede na území republiky. Známý italský konstruktér vozu Enzo Ferrari nechal postavit v roce 1980 svůj závodní okruh v 80 kilometrů vzdálené Imole. Mezinárodní automobilová federace FIA nepovoluje konání dvou závodů formule 1 v jedné zemi. V Itálii se pořádala již jedna Velká cena na známém okruhu v Monze. Ferrari proto požádal činovníky sanmarinské automobilové federace o propůjčení jejího jména.
Italové tak mohou pořádat dvě Grand Prix. San Marino získalo zase další reklamu, protože jen okolo dvaceti států na světě je spojeno s konáním těchto závodů.
Velká cena v motokrosu
O pár let později vznikla za podobných podmínek další sanmarinská Grand Prix, tentokrát silničních motocyklů, která se rovněž jede v Imole. Na území San Marina se přesto jedna Velká cena koná, a to v motokrosu. Jezdí se každoročně v Acquavivě jako součást mistrovství světa.