Turisté pobudou v San Marinu většinou jeden den. Výjimku tvoří dny, kdy se koná některá ze zdejších slavností. Těmi jsou především uvádění kapitánů-regentů do úřadu (vždy 1. dubna a 1. října), výročí založení republiky (3. září), porážky fašismu (28. července) a mnoho dalších.

Slavnosti mají středověký charakter a odehrávají se v historických oděvech. Pořádají se při nich různé folklórní akce, z nichž nejproslulejší je soutěž lučištníků. V tuto dobu žije San Marino hluboko do noci a davy turistů bloudí ulicemi až do svítání.

Středověký festival v San Marinu Středověký festival v San Marinu

© ValerioMei / Shutterstock.com

Velká cena San Marina formule 1

Nejznámější sportovní akcí v zemi je bezesporu Velká cena San Marina automobilů F1, jež se však nejede na území republiky. Známý italský konstruktér vozu Enzo Ferrari nechal postavit v roce 1980 svůj závodní okruh v 80 kilometrů vzdálené Imole. Mezinárodní automobilová federace FIA nepovoluje konání dvou závodů formule 1 v jedné zemi. V Itálii se pořádala již jedna Velká cena na známém okruhu v Monze. Ferrari proto požádal činovníky sanmarinské automobilové federace o propůjčení jejího jména.

Velká cena San Marina formule 1 Velká cena San Marina formule 1

© Mau47 / Shutterstock.com

Italové tak mohou pořádat dvě Grand Prix. San Marino získalo zase další reklamu, protože jen okolo dvaceti států na světě je spojeno s konáním těchto závodů.

Velká cena v motokrosu

O pár let později vznikla za podobných podmínek další sanmarinská Grand Prix, tentokrát silničních motocyklů, která se rovněž jede v Imole. Na území San Marina se přesto jedna Velká cena koná, a to v motokrosu. Jezdí se každoročně v Acquavivě jako součást mistrovství světa.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Hledáte zájezdy do Itálie? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Itálie, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.