Do městečka Borgo Maggiore, které se rozkládá na úpatí Monte Titana se dostanete z hlavního města státu San Marino třemi způsoby – po silnici, lanovkou, nebo dlážděnou lesní cestou. Stanice lanovky je umístěna v severním cípu San Marina u hranice s Itálií vedle vyhlídkové terasy. Cesta dlouhá 1,5 kilometru trvá tři minuty a mnozí řidiči nechávají svá vozidla v dolní stanici lanovky, aby se vyhnuli přeplněným parkovištím v San Marinu.

Borgo Maggiore

Borgo Maggiore

Cesta pěšky vede od paláce Valloni po ulici Omerelli, na jejímž konci stojí Skalní brána (Porta della Rupe) z roku 1525. Je to prostorná obdélníková věž, kterou střežilo dělostřelectvo. Vedle ní se nalézá menší věž, původně prachárna, později přestavěná na větrný mlýn. Z brány vychází úzká dlážděná cesta, jež po překonání hustého lesa končí právě v Borgo Maggiore.
Borgo Maggiore se v minulosti nazývalo také Mercatale podle dobytčích trhů, které se zde pořádaly. Svou obchodní pověst si podrželo dodnes a stalo se ekonomickým srdcem republiky.

Zajímavosti Borgo Maggiore

Městečko bylo založeno ve 12. století a leží v nadmořské výšce 520 metrů. Vévodí mu zvonice podle projektu architekta Azzuriho z roku 1896. V obci je možno navštívit Poštovní, filatelistické a numismatické muzeum, Muzeum historických vozidel a sbírku Maranello Rosso, což je expozice sportovních prototypů automobilů Ferrari.

Výhled na Borgo Maggiore z vrcholu dráhy lanovky Výhled na Borgo Maggiore z vrcholu dráhy lanovky

© Stefano Ember / Shutterstock.com

Železnici, která sem vedla z přístavního města Rimini, připomíná historický vagón při hlavní silnici. Ta dnes slouží jako turistická informační kancelář.

Každý čtvrtek jsou v Borgo Maggiore pořádány hojně navštěvované trhy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Borgo Maggiore

Klikněte pro zobrazení nabídky Borgo Maggiore: zájezdy nebo Borgo Maggiore: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Borgo Maggiore!