Nejromantičtější římské zříceniny pokrývají vrcholek Palatin, místo které je spjato se založením Říma. Právě zde se totiž údajně starala vlčice o Romula a Rema. Zbytky chýší z doby železné z 9. století před naším letopočtem, které zde byly nalezeny, slouží jako nejstarší svědectví osídlení Říma.

Palatin

Palatin

Díky své centrální poloze, blízkosti k Foru Romanu  a Koloseu a dostupnosti pro prosté služebnictvo se stal Palatin žádaným místem k bydlení v republikánské a císařské éře. Prvním císařem, jenž tu žil v relativně skromném domě, byl Augustus. Na rozdíl od něj si nechal Tiberius vybudovat přepychový palác a jeho následovníci Nero a Flavius ještě mnohem honosnější sídla. V 16. století byla celá tato oblast přetvořena na Orti Farnesani (Farneské zahrady).

Zajímavosti vrcholku Palatin

V současné době je možné vrcholek Palatin rozdělit na tři části.

V první najdete trosky císařských rezidencí, především fabiánského císaře Domitiana. Palác se skládá ze soukromé a veřejné části.

Trosky císařských rezidencí na Palatinu

Trosky císařských rezidencí na Palatinu

Po Via di San Bonaventura se dostanete ke zbytkům Domus Flavia s bazilikou a audienční síní Aula regia. V bazilice se projednávaly soudní případy, které vyžadovaly osobní přítomnost císaře. Nacházela se zde rovněž obrovská jídelna pro státní recepce. Domitian vybudoval toto sídlo společně s architektem Rabiriem na základech dřívějších Tiberiových a Neronových staveb.

Domus Flavia na pahorku Palatin

Domus Flavia na pahorku Palatin

Když budete pokračovat dále, narazíte na pozůstatky Domitianova stadionu. Vpravo jsou vidět zbytky budovy Domus Augustiana. Z terasy se naskýtá nádherný výhled na Circo Maximo a na protější kopec Aventin.

Na jihozápadním konci pahorku objevíte Apollonův chrám a taktéž chrám bohyně Magna Mater.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Palatin

Dovolená Palatin je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Palatin a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!