Farneské zahrady vznikly na popud kardinála Alessandra Farnese v 16. století. Původně obklopovaly obrovskou vilu v severní části kopce Palatina v Římě, ovšem po její demolici zůstaly zahrady hlavní turistickou atrakcí.

Farneské zahrady

Farneské zahrady

Co nabízí Farneské zahrady

Zajímavostí je, že se zahrady staly první botanickou zahradou svého druhu v Evropě, po níž byl také odvozen název rostliny Acacia farnesiana.

Architekt Vignola rozdělil zahrady do kvadrantů a teras s kašnou uprostřed. Po schodišti mezi jednotlivými terasami, se scházelo k Ninfeo della Pioggia a Teatro del Fontanone. Vycházkové trasy u Domus Tiberiana vedly podzemními chodbami, kde byly postaveny antické sochy.

Farneské zahrady nabízejí úžasný výhled na Forum Romanum a Titův oblouk, který leží nedaleko. Už jen kvůli němu (a možná hlavně kvůli němu) sem rozhodně vyražte, výhled je opravdu nádherný!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Farneské zahrady

Dovolená v destinaci Farneské zahrady? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!