Aventin je jedním ze sedmi světoznámých pahorků, na kterých se rozkládal Řím. Leží na jihozápadní straně města, nejblíže k řece Tibeře.

Legenda praví, že zde pobýval Remus, který zde byl po zabití jeho bratrem Romulem pochován. Aventin byl kromě této významné historické události také místem mnoha povstání, byl zde postaven chrám bohyně Luny a ve 4. století před naším letopočtem sem byla dovezena socha bohyně Juno.

Zahrady na kopci Aventin

Zahrady na kopci Aventin

V severní části Aventinu býval Circus Maximus, kde se konaly koňské závody válečných vozů, známé například z filmu Ben Hur.

Pahorek Aventin dnes

Dnes je Aventin luxusní rezidenční zónou s krásným výhledem do okolí i s architektonickými skvosty. Především je z něj naprosto nádherný výhled na Baziliku sv. Petra ve Vatikánu. Ostatně, říká se, že právě odsud je výhled na střed Říma nejkrásnější.

Nádherný výhled na Řím z kopce Aventin

Pokud se na pahorek chystáte, doporučujeme jej navštívit v jarním období, kdy nádherně kvetou a voní přilehlé pomerančové a růžové zahrady.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Aventin

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Aventin je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Aventin či Last minute nabídek do Itálie.