Senigallia leží na Palmové riviéře a patří ke nejnavštěvovanějším letoviskům regionu Marche. Turisty láká místní „sametová pláž“ pokrytá jemným pískem okrové barvy. Pláž mnohokrát obdržela ocenění Modrá vlajka EU. Vstup do vody je pozvolný, což vyhovuje rodinám s dětmi a nezkušeným plavcům. V nabídce je řada vodních sportů – windsurfing, vodní lyžování, potápění. Věnovat se můžete rovněž plážovým hrám.

Výhled na město Senigallia

Výhled na město Senigallia

Městečko Senigallia má bohatou historii. V římských dobách bylo první římskou kolonií na Jadranském pobřeží. Po pádu Římské říše začal jeho význam upadat. Největšího rozkvětu se dočkalo až v 15. století, kdy se stalo sídelním místem italské šlechty. Počátkem 20. století začali tuto část Itálie objevovat turisté a došlo k výraznému rozvoji cestovního ruchu. Postupně byly na pobřeží v městečku vystavěny hotely, apartmány a další ubytovací zařízení.

Zajímavosti města Senigallia

S historií se na každém kroku setkáváte v centru města. V roce 1480 zde byla postavena pevnost Rocca Roveresca, jež měla město chránit před útoky nepřátelských kmenů.

Pevnost Rocca Roveresca

Pevnost Rocca Roveresca

Na náměstí Piazza Roma spatříte fontánu Di Nettuno, které místní přezdívají Monco in Piazza – „Mrzák náměstí“.

Symbolem Senigallie je Rotonda a mare tvarem připomínající mušli. K jejímu otevření došlo v roce 1933.

Nenechejte si ujít návštěvu místních restaurací, které nabízí tradiční jídla z ryb a mořských plodů. Je zde i dostatek restaurací, vináren, kaváren a barů s nabídkou dobrého pití.

Rotonda a mare

Rotonda a mare

Máte-li to štěstí a navštívíte Senigalie v září, zúčastněte se festivalu Pane Nostrum s ochutnávkami různých druhů italského chleba.

Na výlet si můžete zajet do asi 20 kilometrů vzdáleného hlavního města regionu Ancony, do vzdálenějšího letoviska Rimini (70 kilometrů) nebo do sousedního letoviska Marotta či blízkého Falconara Marittima.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Senigallia

Dovolená v destinaci Senigallia? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!