Krajinu západně od řeky Tibery obývali Etruskové, východně od řeky se usadili Latinové. Na východě v údolí řek Sacco a Liri žili Hernikové, Aequové, Volskové. Ve 4. století před naším letopočtem ovládli celé Latium, po úporných bojích se sousedy, Římané a včlenili ho do svého státu. V roce 90 před naším letopočtem dostali všichni Latinové římské občanské právo.

Etruská freska

Etruská freskao ni

 

Ve 4. – 8. století bylo území pustošeno neustálými vpády a válečnými konflikty s Vizigóty, Vandaly, Ostrogóty, Byzantinci, Langobardy.

V roce 754 potvrdil francký král Pipin III. nároky papeže na Řím, střední Itálii a Ravennu, tím se datuje vznik Církevního státu.

Pipin III.

Pipin III.

V příštích staletích do zdejších záležitostí zasahovali římsko-němečtí císaři. Ve venkovských oblastech si svou moc zachovávali bohatí vlastníci půdy.

Za období schizmatu ve 14. století papežská moc upadala a znovu upevněna byla až v polovině 16. století. Od té doby Církevní stát až do šedesátých let 19. století ovládal Latinum, Umbrii, Marche, Romagnu a část Emilie – Bolognu, Ferraru.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Itálie? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Itálie nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!