Ve městě Piacenza v italském regionu Emilia Romagna, ležícím jen kousek jihovýchodně od Milána, příliš turistů nepotkáte. Je zde však krásné staré centrum plné středověkých a renesančních budov.

Historie města sahá až do římské doby. Svou polohou, nedaleko řeky Pád, sloužilo jako opevněný tábor, jenž střežil nížinu před útoky nepřátel. Osada se stala důležitým sídlem vojenské posádky. Svůj význam plnilo při útoku Hannibala i Keltů. Rozložení ulic starého města odpovídá původnímu plánu z dob, kdy město bylo římskou kolonií. Centrum města si uchovalo římskou komunikační síť.

Piacenza - hlavní náměstí a Duomo di Piacenza (katedrála)

Piacenza – hlavní náměstí a Duomo di Piacenza (katedrála)

Zajímavosti města Piacenza

K nejdůležitějším památkám ve městě patří Museo Civico, které sídlí ve velkém paláci Palazzo Farnese. Výstavba paláce byla započata v roce 1558. V muzeu návštěvníci spatří pestrou paletu plastik a obrazů. Snad nejcennějším exponátem je Madona s dítětem a Janem Křtitelem od Botticelliho. V muzeu najdete také zbrojnici a archeologické oddělení, kde je k vidění další skvost, takzvaný Fegatu di Piacenza – Játra z Piacenzy. Jedná se o dílo z etruského bronzu představující ovčí játra (zajímavé, co? 🙂 ). Jsou popsána jmény bohů a kdysi je používali kněží při věštbách.

Palazzo Farnese

Palazzo Farnese

Zajímavým místem ve městě jsou dvě bronzové sochy na ústředním náměstí Piazza Cavalli, které vytvořil Francesco Mochi – sochař ze 17. století a žák Giamboligni. Představují Alexandra Farnese – šlechtice a žoldnéře – a jeho syna Ranucia.

Fegatu di Piacenza – Játra z Piacenzy

Fegatu di Piacenza – Játra z Piacenzy

Z náměstí se dostanete k lombardsko-románské katedrále, jež byla vystavěna v letech 1122 – 1234. Stojí na konci ulice Via XX Settembre.

Navštívit můžete taktéž kostel Sant´Antonino, který je známý díky bas-reliéfům na hlavních dveřích. Kostel byl postaven ve 12. století.

Kostel Sant Antonino Kostel Sant Antonino

© Olgysha / Shutterstock.com

Prohlédněte si také Palazzo del Comune, zvaný „Il Gotico“. Tento cihlový palác v lombardsko-gotickém slohu s cimbuřím byl vybudován na konci 13. století.

Za prohlídku stojí také Dóm s kampanilou ze 14. století. Zde si prohlédněte Guercinovu malovanou kopuli a středověkou fresku v apsidě a příčné lodi. U hlavního vchodu vás zaujme freska se světci, kteří se vzhledem podobají členům kongregace.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Piacenza

Dovolená Piacenza je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Piacenza a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!