Počátky osídlení lokality okolo města Gravina in Púglia jsou na základě archeologických výzkumů datovány přibližně do roku 1000 před naším letopočtem. První zmínka o městě pochází z 1. století před naším letopočtem z díla Diodóra Sicilského, jenž popisuje jeho dobytí Římany z rukou Samnitů během 3. samnitské války. Zmiňuje se o něm ve svém díle i Plinius starší. V té době tudy vedla Via AppiaŘíma do Brundisia – dnešního Brindisi. Ve středověku bylo určitou dobu pod nadvládou Normanů, kteří ho nazývali Garagnone nebo Garaynone.

Gravina in Púglia

Gravina in Púglia

Prehistorická, středověká i novověká jeskynní obydlí, ve kterých se před několika málo desítkami let ještě bydlelo, a jeskynní kostel vyzdobený freskami učiní z tohoto chudého městečka vrcholný bod vašeho výletu do pohoří Murge.

Skalní obydlí v Gravina in Púglia

Skalní obydlí v Gravina in Púglia

Zajímavosti v Gravina in Púglia

San Vito Vecchio

Jeskynní krypta v podobě oratoře San Vito Vecchio pochází ze 14. století a její stěny zdobí sotva znatelné fresky. Rekonstrukci spatříte v muzeu města Gravina in Púglia.

Fresky v San Vito Vecchio

Fresky v San Vito Vecchio

Museo Pomarici Santomasi

Nedaleko centra města Gravina in Púglia, za barokním kostelem Chiesa della Purgatorio, jenž má fasádu ozdobenou kostlivci, najdete vlastivědné muzeum Museo Pomarici Santomasi.

Interiér Museo Pomarici Santomasi

Interiér Museo Pomarici Santomasi

V přízemí si můžete prohlédnout rekonstruovaný cyklus fresek ze San Vito Vecchio a v patře výstavu o životě rolníků v pohoří Murge.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gravina in Púglia

Dovolená v destinaci Gravina in Púglia? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!