Již pouhé jméno tohoto nejvýše položeného města (431 metrů nad mořem) v jižní části pohoří Murge prozrazuje mnohé z jeho pohnuté minulosti. První osídlení v oblasti dnešního města Martina Franca se datuje k 10. století, kdy obyvatelé Táranta hledali na Monte San Martino úkryt před nájezdy Saracénů.

Martina Franca

Martina Franca

Jméno „Franca“ se vztahuje k hospodářské politice 14. století – Filip z Anjou zaručil všem novým osídlencům ekonomickou svobodu (franco = svobodný). V 17. a 18. století povýšilo horské středisko na letní sídlo šlechty z Apulie (Puglia), o čemž svědčí četné barokní paláce.

Ulice Martina Franca

Ulice Martina Franca

Zajímavosti Martina Franca

Chiesa San Martino

Kostel Chiesa San Martino patrona města byl v Martina Franca vybudován v letech 1747 – 1775 v barokním slohu na pozůstatcích předchozí stavby z 15. století, z níž se dochovala zvonice.

Chiesa San Martino

Chiesa San Martino

Palazzo Ducale

Berninim navržený, avšak nikdy nedokončený, barokní palác Palazzo Ducale vévody Caracciola slouží jako radnice města Martina Franca.

Palazzo Ducale v Martina Franca

Palazzo Ducale v Martina Franca

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Martina Franca

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Martina Franca, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!