Její stavba započala v roce 312 před naším letopočtem. V roce 191 př.n.l. dosahovala Via Appia Antica na jih až do přístavu Brindisi. Byla to hlavní římská cesta na jih, zmiňuje se o ní Bible. Měla přezdívku „královna cest“. I dnes je lehké tomuto názvu rozumět. Dlážděná cesta, jež směřuje jako šipka přímo k horizontu, je lemována cypřiši a starověkými pohřebišti.

Via Appia Antica

Ve starém Římě bylo zakázáno pohřbívat mrtvé ve městě, a tak Římané budovali podél cesty rodinná mauzolea a luxusní vily, aby ukázali kolemjdoucím své postavení ve společnosti. I první křesťané tu pochovávali své mrtvé. Jelikož měli nedostatek půdy, začali budovat pod zemí. Od 1. do 3. století vyhloubili 300 kilometrů tunelů vyplněných několikapatrovými hrobkami. Ty byly později zničeny (během barbarských nájezdů) a opuštěny.

Za návštěvu stojí troje největší katakomby.

Římské katakomby pod Via Appia

Římské katakomby pod Via Appia

Katakomby San Callisto jsou největší a nejznámější. Bylo zde pohřbeno 16 papežů a také sv. Cecilie.

Nad úchvatnými katakombami San Sebastiano stojí rozlehlá bazilika a v poklidných katakombách Santa Domitilla objevíte nádherné fresky a velký podzemní kostel.

V neděli je Via Appia Antica uzavřena pro auta a naskýtá se jedinečná možnost projít si toto ojedinělé místo pěšky nebo je projet na kole. Začněte u brány Porta San Sebastiano, prohlédněte si katakomby, Circus Maxentius, hrobku Cecilie Metelleové a Villlu dei Quintili.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Via Appia Antica

Dovolená Via Appia Antica je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Via Appia Antica a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!