Ostrov Gili Meno patří společně s ostrovem Gili Air a Gili Trawangan do soustroví Gili ležící v provincii Západní Nusa Tenggara ostrova Lombok.

Gili Meno má ze všech tří ostrovů nejkrásnější pláže. Romantika na vás dýchá na každém rohu, proto je oblíbeným místem novomanželů a zamilovaných párů. Ubytovat se můžete v některém z bungalovů přímo na pláži, k dispozici jsou ubytování i ve vnitrozemí (čehož se nemusíte vyloženě bát, protože na pláž je to všude kousek, neboť ostrov je malinký), ale samozřejmě bydlet na pláži je lepší.

Gili Meno

Gili Meno

Místní restaurace jsou převážně soustředěné kolem pláže a nabízejí vynikající mořskou kuchyni.

Na ostrově Gili Meno

Na ostrově Gili Meno

Ostrov je také ideálním místem k šnorchlování a potápění. Je zde korálový útes, pod hladinou uvidíte bohatý mořský život se spoustou ryb, mořských želv, sépií, žraloků, rejnoků a papouškových ryb.

Na ostrově je několik pláží, které se od sebe dost liší, proto doporučuji, pokud nemáte ubytování objednáno dopředu, si po příjezdu na ostrov pronajmout vozku (ano, na ostrově nejsou žádná motorová vozidla a dopravu zajišťují koňská spřežení) a ostrov objet, podívat se a podle toho se teprve rozhodnout, kde se vám bude nejvíce líbit.

Koňský povoz na ostrovech Gili Koňský povoz na ostrovech Gili

© Iryna Rasko / Shutterstock.com

Některé pláže (hlavně na západní straně ostrova) jsou tvořeny úlomky korálu, tak počítejte s tím, že zde procházky boso trošku štípou 🙂

Ve vnitrozemí ostrova se nachází také malinká ZOO jednoho cizince, který se zde usadil. Uvidíte zde několik papoušků a dalších exotických zvířat. Za krátkou návštěvu to tady rozhodně stojí.

Papoušek v ZOO na ostrově Gili Meno

Papoušek v ZOO na ostrově Gili Meno

Jak se na Gili Meno dostat

Doprava na ostrovy Gili je ze všech míst na Bali nebo z Lomboku snadná. Z Lomboku odplouvají lodě z Bangsalu. Z Bali vyplouvá rychloloď dvakrát denně z Amedu či snadněji dostupného Padang Bai.

Ostrovy Gili

Ostrovy Gili (prohlédněte si mapu ostrovů Gili ve větším rozlišení)

Cesta však nevede rovnou na Gili Meno, takže počítejte s tím, že se nejprve podíváte na Gili Trawangan, kde přestoupíte na menší loď směřující již rovnou na Gili Meno.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gili Meno

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Gili Meno a nebo další spoustu zájezdů do Indonésie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Gili Meno a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!