Nedaleko Mataramu leží město Senggigi, které je nejstarší a nejznámější destinací Lomboku.

Senggigi je ideální místo k relaxaci, neboť zde stále ještě nejezdí příliš velké davy turistů, což je způsobeno jak tím, že Lombok stále ještě leží mimo hlavní turistické trasy a je zcela ve stínu svého „velkého bratra“, tedy ostrova Bali , ovšem druhým důvodem pro nižší zájem o Senggigi jsou také útoky, které se staly v roce 2002, kdy islamisté zaútočili na noční klub v letovisku Kuta právě na nedalekém Bali, což na řadu let negativně ovlivnilo cestovní ruch v celé oblasti a teprve dnes, po prakticky 15 letech, se situace dostává zpět do normálních kolejí.

Krásná pláž v Senggigi

Krásná pláž v Senggigi

Letovisko Senggigi je však zcela ideálním místem pro milovníky pláží, ty zde totiž jsou opravdu krásné a nabízí skvělý bílý písek.

Je však oblíbené i mezi surfaři a díky bohatému podmořskému životu si zde přijdou na své rovněž potapěči.

V Senggigi V Senggigi

© Farris Noorzali / Shutterstock.com

Oblíbené jsou zde rovněž výlety na nedaleké ostrovy Gili, konkrétně na rušný Gili Trawangan, Gili Air a nejklidnější Gili Meno.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Senggigi

Zaujal vás náš článek o destinaci Senggigi v Indonésii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Senggigi nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Indonésii je skvělá volba!