Gili Trawangan je největší ze tří ostrovů v souostroví Gili poblíž severozápadního pobřeží ostrova Lombok. Žije zde takřka 800 trvale žijících obyvatel, což je podstatně více než na sousedních ostrovech Gili Meno a Gili Air.

Gili Trawangan

Gili Trawangan

Ostrov nabízí bujarý noční život a mnoho levných ubytovacích zařízení. Na ostrově není policie, proto také dostal nálepku ostrova s uvolněnou morálkou, což dokládají divoké noční pitky, dostupnost drog (marihuana a houbičky je zde k dispozici na takřka každém kroku) a celkově rušná avšak pohodová atmosféra ostrova, který navštěvují především mladí lidé, kteří netouží jen po klidu, ale vyhledávají zábavu a noční ruch.

Je zde sice malá klinika, ovšem závažnější situace se řeší na ostrově Bali nebo na Lomboku.

Pláž na ostrově Gili Trawangan

Pláž na ostrově Gili Trawangan

Stejně jako na ostatních dvou ostrovech, i zde je několik potápěčských škol, které vám představí zdejší podmořský svět. Ostatně právě na Gili Trawangan je nejlepší turistické zázemí a ostrov je i nejsnáze dostupný, neboť právě zde funguje přístav, do kterého míří lodě z Bali (především z Padang Bai) a z Lomboku (z Bangsalu) a ze kterého pak vyplouvají menší loďky na sousední ostrovy Gili Meno a Gili Air.

Ostrovy Gili

Ostrovy Gili (prohlédněte si mapu ostrovů Gili ve větším rozlišení)

Gili Trawangan je tak ostrovem, který stojí za návštěvu, ale pokud preferujete spíše klid, rozhodně se ubytujte na některém z okolních ostrůvků – uděláte lépe. Jet se sem podívat na jednodenní výlet je pak pro většinu turistů zcela dostačující.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gili Trawangan

Dovolená Gili Trawangan je dobrou volbou pro každého, koho láká Indonésie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Gili Trawangan a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!