Letovisko Mataram je největším městem ostrova Lombok a žije zde okolo 300 tisíc obyvatel. V podstatě jsou to tři města v jednom – Mataram, Cakranaegara a Ampenan. Jde vlastně o jednotlivé městské čtvrtě. Žijí zde muslimové i hinduisté, což je takovou malou zvláštností, neboť Lombok je, podobně jako prakticky celá Indonésie (s výjimkou ostrova Bali) silně muslimskou zemí.

Všude ve městě jsou vidět hinduističtí démoni, město je prosáklé vůní vonných tyčinek a před každým hinduistickým domkem se nachází malá svatyně nebo oltář. V Cakranegaře jsou i pěkné hinduistické památky – chrámy Pura Meru a Lingsar a také vodní palác Mayura.

Ulice města Mataram

Ulice města Mataram

Co nabízí Mataram

Na první pohled je zřejmé, že Mataram je pestrou mozaikou náboženství a kultur. Turisté zde mohou navštívit muzeum Negeri Nusa Tenggara Barat. Nedaleko se rozkládá krásný park Narmara, původně hinduistický chrám, s bazénem a Fontánou mládí.

Hinduistický chrám a vodní palác Pura Mayura v Mataramu

Hinduistický chrám a vodní palác Pura Mayura v Mataramu

Objevíte tu i další atrakce, jakými jsou hřbitov Makam Pejaggik, vodopády Air Terun Sindang Gila, vodopády Air Terjun Tiu Kelep, vodopády Air Terjun Betara Lenjang, stará mešita Rambitan ze 17. století, mešita Masjid Tua Bayan či jeskyně Susu nedaleko jezera Edgara Anak.

Mataram je turistické letovisko se vším všudy. Můžete si zde vychutnat pestrý noční život na Jalan Pajenggik s restauracemi a bary, projít se po Jalan Udayana či posedět v parku a poté se procházet osvětlenou noční promenádou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mataram

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Mataram, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!