Ostrov Pulau Kakaban je jedním z ostrovů souostroví Derawan, do kterého patří také ostrovy Sangalaki, Kakaban, Maratua, Panjang a ostrov Samama.

Oblast o rozloze 774 ha leží u východního břehu ostrova Kalimantan. Vápencové skály jsou pokryty hustou džunglí. Úžasný pohled se vám naskytne na obrovské brakické jezero uprostřed ostrova. Vypadá to, jakoby jej ostrov objímal, proto také název ostrova – Kakaban – to totiž v místním dialektu znamená objetí. Ostrov je porostlý hustými mangrovovými lesy.

Pulau Kakaban

Pulau Kakaban

Ekosystém zdejšího jezera je velmi podobný tomu na otevřeném moři. Kombinace mořské, dešťové a podzemní vody vytváří jedinečnou lokalitu, ve které se vyvíjejí noví živočichové. Žije zde několik druhů endemických mořských živočichů, včetně miliónů medúz, které existují pouze na jednom jiném místě na této planetě, mořské okurky, houby, krabi, plástěnci, hadi či žluté škeble.

Medúza v brakickém jezeře na Pulau Kakaban

Medúza v brakickém jezeře na Pulau Kakaban

Jak se na Pulau Kakaban dostat

Do Tarakanu, který je nejblíže Kakabanu, vás Malaysian Airlines dopraví mezinárodním letem z Kota Kinabalu a Tawau, která jsou v Sabahu v Malajsii. Poté poletíte z Juwutan International Airport přímo na Kakaban.

Popřípadě můžete letět z Jakarty do Takaranu s Lion Air. Odtud společností KalStar nebo Deraya Airlines do Tanjung Redeb. Nakonec lodí přímo na Kakaban.

Ubytování na ostrově Kakaban

Nejbližší a také jediné ubytování seženete v Maratua Paradise Resort. Pokud ovšem toužíte přespat v hostitelské rodině, zajeďtě na ostrov Derawan, kde je ubytování levnější.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pulau Kakaban

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Pulau Kakaban a nebo další spoustu zájezdů do Indonésie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Pulau Kakaban a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!