Souostroví Derawana leží u východního pobřeží Kalimantanu a skládá se z několika ostrovů, kterým vévodí stejnojmenný ostrov (pulau) Derawan, který společně s ostrovy Sangalaki, Kakaban, Maratua, Panjang a ostrovem Samamou vytváří právě soustroví Derawan.

Souostroví Derawan Souostroví Derawan

© Bigelbandel, www.bigelbandel.com

Ostrovy patří do tzv. Coral Triangle, ve kterém jsou ostrovy s nejbohatší biodiversitou na světě. Najdete zde přes 870 druhů útesových ryb nebo více než 500 druhů korálů. Patří zde například 5  druhů obřích škeblí, 2 druhy mořské želvy či krab palmový. Některá přístavní místa si želvy vybraly ke kladení vajíček, kterých je tady opravdu spousta.

Ztroskotaná loď v souostroví Derawan

Ztroskotaná loď v souostroví Derawan

Na ostrovech tak máte naprosto jedinečnou možnost se potápět v místních nádherných vodách, dále také rybařit nebo si prostě jen udělat výlet za nádhernou přírodou.

Jak se na souostroví Derawan dostat

Letecky se skoro až na ostrovy můžete dostat z Jakarty přes město Tarakan. Let trvá zhruba 5 hodin. Z Takaranu vás za 3 hodiny na Derawan dopraví speedboat (rychlý člun).

Potápění u souostroví Derawan

Potápění u souostroví Derawan

Ubytování na ostrovech Derawan

Na souostroví máte možnost se ubytovat v hostitelské rodině nebo chatce či vilce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Souostroví Derawan

Souostroví Derawan je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Souostroví Derawan či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Indonésie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)