Pulau Maratua je ostrov, který je součástí souostroví Derawan. Leží na severním pobřeží Východního Kalimantanu. Jedná se o velký tropický ostrov s nádhernou lagunou na jedné straně a ostrými korálovými útesy na straně druhé.

Okolní vody ukrývají třetí nejvyšší úroveň mořské biodiversity na světě. Před Maratuou je jen souostroví Raja Ampat u Papuy-Nové Guiney a pak Šalamounovy ostrovy v Oceánii.

Ostrov je rájem potapěčů. Přes 20 míst přístupných k potápění, vám dovolí jít vstříc nádhernému podmořskému světu, ve kterém našly svůj domov želvy, manty nebo nádherné korály.

Pulau Maratua

Pulau Maratua

Maratua je jako jedna z mála ze soustroví Derawanu osídlená, a to kmenem Bajo, kterých zde žije ve čtyřech vesnicích zhruba 3 000. Ty jsou postaveny ve vodě na kůlech a propojeny dřevěnými mosty přes rozlehlé korálové útesy a skály uprostřed otevřeného moře. Kmen Bajo se velmi dobře orientuje v lunárním cyklu, přílivu a odlivu či navigaci podle hvězd.

Jak se na Pulau Maratua dostat

Na ostrov Pulau Maratua se dostanete letecky z letiště v Takaranu Juwutan International Airport, kam vás dopraví Malaysian Airlines z Kota Kinabalu a Tawau v malajském Sabahu.

Z Takaranu pak buď společností KalStar nebo Deraya Airlines do Tanjung Redebu a odtud pak speedboatem (rychlolodí).

Ubytování na ostrově Maratua

Nejbližší a také jediné ubytování seženete v Maratua Paradise Resort. Pokud ovšem toužíte přespat v hostitelské rodině, zajeďtě na ostrov Pulau Derawan, kde je ubytování levnější.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pulau Maratua

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Pulau Maratua je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Pulau Maratua či Last minute nabídek do Indonésie.