Malý ostrov Pulau Sangalaki patří do souostroví Derawan u východního pobřeží Kalimantanu. Je zde chráněný mořský park, který bude zřejmě brzy zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Jedná se o jeden z nejdůležitějších ekologicky aktivních bodů na světě. Domov zde našlo více než 500 typů tvrdých a měkkých korálů a ryb, mezi které patří Manta Alfredi, obří chobotnice či hvězdice, které žijí pouze zde.

Manta Alfredi u ostrova Pulau Sangalaki

Manta Alfredi u ostrova Pulau Sangalaki

Na rozdíl od jiných potapěčských lokalit, Sangalaki se přísně stará o zachování přirozeného rázu tohoto ostrova. Proto se nedivte, když vám v noci nepůjde elektřina, v tuto dobu se totiž vypíná na celém ostrově. No není to romantika? 🙂

Jak se na Pulau Sangalaki dostat

Na Pulau Sangalaki vás letadlem přímo sice nedopraví, ale můžete letět z Jakarty do Sepinggan airport (BPN) v Balikpapanu. Ze Sepingganu si vemte charter do Tanjung Redebu, hlavního města oblasti Berau. Odtud rychlolodí po řece Segah do Sangalaki.  Celá tato cesta trvá zhruba 10 hodin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pulau Sangalaki

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Pulau Sangalaki je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Pulau Sangalaki či Last minute nabídek do Indonésie.