Balikpapan je jediným kosmopolitním městem Kalimantanu a i samo o sobě má přijíždějícím turistům co nabídnout. Přístavní město díky těžbě ropy zaměstnává mnoho pracovníků ze zahraničí, kteří sem na oplátku přináší západní estetiku.

Město je čisté a zářivé, s několika obrovskými nákupními oblastmi a plážemi Kemala a Lamaru vybízejících k odpočinku či k ochutnávkám výborných místních specialit.

Balikpapan

Balikpapan

Balikpapan je ideálním místem především pro ty turisty, kteří přijíždí za dobrodružstvím a bohatým nočním životem. Jedním z největších lákadel je bezesporu most Bangkirai vybudovaný ve výšce 30 metrů nad zemí s nádherným výhledem na deštný prales.

Most Bangkirai Most Bangkirai

© Top Indonesia, www.topindonesiaholidays.com

Toto turisty velmi vyhledávané místo leží v blízkosti města Balikpapanu a cestou k mostu můžete obdivovat stromy staré 150 let tyčící se do výšky až 50 metrů! Jedná se o první přírodní klenutý most v Indonésii a osmý na světě.

První ropné vrty se otevřely již na konci 19. století a od dob druhé světové války přitahuje město díky svému nerostnému bohatství mnoho zahraničních investorů.

Nákupní centrum v Balikpapanu

Nákupní centrum v Balikpapanu

Jak se do města Balikpapan dostat

Hlavními místy, odkud se do Balikpapanu dostanete, jsou jeho dva přístavy Semayang a Kariangau, kde kotví všechny trajekty. Druhou možností je letiště Sultan Aji Muhammad Sulaiman, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Balikpapan

Dovolená v destinaci Balikpapan? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Indonésie a vyberte si ze všech dostupných možností!