Malang je jedno z nejatraktivnějších měst na Jávě. Leží si 90 kilometrů od hlavního města provincie Surabaya a je druhým největším městem Východní Jávy.

Město má velký historický význam. Nejstarší dochované listiny o historii města pochází z 8. století, v období království Kanjuruhan a Singhasari. Město se v 17. století stalo oficiálně součástí maratamského království, které bylo zřízeno v období nizozemského kolonialismu. Zdejší největší atrakcí je pravděpodobně muzeum Satwa, kterému se přezdívá zvířecí muzeum.

Malang

Malang

Díky svému chladnějšímu podnebí, blízkosti hlavního obchodního přístavního města Surabaya a atraktivním venkovem se stal Malang velmi oblíbenou destinací Holanďanů.

Malang se nachází mezi dvěma horskými masívy – Gunung Semeru (nejvyšší horou Jávy) na západě a národním parkem Bromo Tengger Semeru na východě. Nádhernou krajinu doplňují nedaleké chrámy a oblíbené horské lázně Selekta a Songgoriti, s horskými prameny a sportovními vymoženostmi. Můžete si zde zaplavat, zahrát tenis nebo se projet na koni.

Muzeum Satwa ve městě Malang Muzeum Satwa ve městě Malang

© Lano Lan / Shutterstock.com

Jak se do města Malang dostat

Letadlem se na letiště Abdul Rachman Saleh Airport (MLG) v Malangu dostanete z Jakarty nebo Makassaru. Z letiště vás za 70 -90 000 Rp do města zaveze taxi.

Pokud se chystáte do Malangu z města Surabaya, zvládnete 100km vzdálenost autem. Najeďte na dálnici Surabaya-Gempol a za zhruba 3 hodiny dojedete do cíle.

Na Arjosari autobusové nádraží v Malangu jezdí několikrát denně také autobusy z Bungarasih bus terminálu v Surabayi, nebo také můžete využít autobus jedoucí přes noc z Yogyakarty za 135 000 Rp. Vyjíždí ve 20:00 a do Malangu přijíždí v 6:00. Cena zahrnuje také večeři na palubě.

Další možností je cestování vlakem z Jakarty a Bandungu či Surabayi. Vlakové nádraží je daleko blíže centru města než je tomu u dálkových autobusů. Denně jezdí dva vlaky z Yogyakarty do Malangu. Cesta trvá zhruba 7 hodin a za třídu Executive, která je klimatizovaná, zaplatíte 145,000 Rp. za osobu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Malang

Dovolená v destinaci Malang? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Indonésie a vyberte si ze všech dostupných možností!