Součástí národního parku Bromo Tengger Semeru  je sopka Gunung  Bromo vysoká 2392 metrů. Je jedinou sopkou v Indonésii, na kterou lze vystoupit bez speciální přípravy, vybavení a bez průvodce.

Gunung Bromo se stalo pro místní obyvatele posvátnou horou. Každoročně se tu konají oslavy, kdy návštěvníci, i z dalekého okolí, prosí bohy o požehnání.

Gunung Bromo

Gunung Bromo

Nejhezčí výhled na Gunung Bromo se naskýtá z vesnice Ceromo Lawang, odkud se dá pozorovat i východ slunce. Z Malangu vede až do vesnice asfaltová silnice a autem se dá dojet až ke kráteru. Od okraje kráteru až na úpatí hory vede nezpevněná cesta, dlouhá 4 kilometry, po které turisty vozí terénní vozidla. Výstup po schodech na vrchol Broma trvá asi půl hodiny a cesta kolem kráteru asi hodinu.

Turisty je místo hodně vyhledávané pro možnosti trekkingu, od nenáročného až po velmi náročný.

Národní park Bromo Tengger Semeru patří k nejpopulárnějším národním parkům Indonésie. Nejlepší dobou pro návštěvu je srpen-říjen a prosinec-leden.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gunung Bromo

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Gunung Bromo a nebo další spoustu zájezdů do Indonésie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Gunung Bromo a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!