Národní park Ujung Kulon je oblast v provincii Banten s 1 206 km2 na ostrově Jáva. Větší část parku leží na pevnině a zahrnuje sopečný ostrov Krakatoa v provincii Lampung a ostrovy Panaitan, Handeulem nebo Peucang.

Ujung Kulon národní park zahrnuje největší oblast lužních lesů na Jávě. Je útočištěm pro téměř zaniklé rostliny a živočichy. Je známý jako domov několika posledních kusů nosorožců javánských. Šance, že se s tímto nesmírně vzácným zvířetem setkáte, je však velice malá. Můžete se však vydat na vycházky džunglí, nebo šnorchlovat.

Národní park Ujung Kulon Národní park Ujung Kulon

© Outing Nusantara, www.outingnusantara.com

Park je také domovem tura Bantega.

Exploze sopky Krakatoa v roce 1883 vyvolala obrovskou vlnu tsunami, která spláchla obydlená území na pobřeží a ostrov pokryla až 30 cm nánosem sopečného prachu, což způsobilo evakuaci obyvatelstva ostrova. Na druhé straně neštěstí umožnilo rostlinám a živočichům, aby zde našli svá útočiště a došlo k zachování posledních nížinných deštných pralesů na světě. Díky tomuto bohatství byl park v roce 1991 zapsán na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Ujung Kulon

Klikněte pro zobrazení nabídky Národní park Ujung Kulon: zájezdy nebo Národní park Ujung Kulon: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Národní park Ujung Kulon!