Národní park Bromo Tengger Semeru pokrývá plochu 800 km2 v oblasti Východní Jávy. Je to hornatá oblast nehostinné sopečné krajiny, ležící ve výšce 1000-3676 metrů nad mořem a je také největší vulkanickou oblastí v provincii.

Národní park Bromo Tengger Semeru

Národní park Bromo Tengger Semeru

Z parku krásně uvidíte na nejvyšší horu, stále aktivní sopku Gunung Semeru, tyčící se do výšky 3676 metrů nad mořem. Neunikne vám ani  Tengger Caldera – 10 km pustiny pokryté pískem. Uvnitř caldery jsou dva sopečné kužely Batok a Brom, z nichž druhý je stále ještě aktivní.

Písečná oblast Tengger je od roku 1919 chráněnou oblastí, jelikož je považována za jedinou oblast Indonésie a potažmo také na světě, kde najdete mořský písek v nadmořské výšce přes 2 000 metrů.

Kráter sopky Bromo

Kráter sopky Bromo

Národní park Bromo Tengger Semeru – tipy a doporučení

Pokud se chystáte park navštívit, nezapomeňte si, kromě jídla a tekutin, přibalit svítilnu, teplé oblečení, kvalitní trekovou obuv a rukavice, jelikož teplota se zde pohybuje mezi 0-5°C. Slunce vychází mezi 5-6 hodinou ráno, ideální je tedy vyrazit ještě za tmy, kolem 3. hodiny ranní. Ideálním obdobím k návštěvě je duben až říjen.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Bromo Tengger Semeru

Zaujal vás náš článek o destinaci Národní park Bromo Tengger Semeru v Indonésii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Národní park Bromo Tengger Semeru nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Indonésii je skvělá volba!