Hlavní město provincie Duarte, San Francisco de Macoris, leží ve vnitrozemí severní části Dominikánské republiky. Má rozlohu asi 764 km², cca 190 tisíc obyvatel a je třetím největším městem ostrova. Přírodní hranici města tvoří na severu vrchovina a na jihu údolí Cibao.

Město, již od svého založení v roce 1778, bylo jedno z nejvíce politicky aktivních měst na ostrově, uveďme ty nejvýznačnější roky 1844, 1861 a konec éry diktátora Rafaela Trujilla v roce 1959. Pojmenováno bylo po patronu italského františkánského řádu, sv. Františku.

Bavíme-li se o historii, neměli bychom opomenout slavné rodáky, např. Juan Emilio Bosch, první prezident Dominikánské republiky po éře diktátora Trujilla a roku 1913 se tu narodila autorka Hilma Contreras, první žena – nositelka ceny „National Literature Award“, kterou získala v roce 2002.

San Francisco de Macoris San Francisco de Macoris

© francomacorisanoscom, www.youtube.com/channel/UCaiSkTix6CFw-l0Q_pEgCSQ

Co ve městě San Francisco de Macoris navštívit

V San Francisco de Macoris stojí určitě za vidění katedrála Santa Ana, budova radnice nebo Parque Central, mnozí za místo odpočinku a meditace vyberou Montecito de Oracion.

Pokud budete v této oblasti v červenci, pak si nenechte ujít „Bailes de Palo“, oslavy na počest svaté Anny, které se pořádají 26. července.

Po dobu pobytu ve městě si určitě zajdete na místní trh, kde vám místní se svým typickým temperamentem budou nabízet ovoce, suvenýry a ostatní místní komodity. Když si pak někde dáte kávu, možná si vzpomenete na svou návštěvu plantáže kávy a kakaa, uvědomíte si, kolik práce je obsaženo ve vašem hrnku kávy.

I pro sportovně založené turisty nabízí město San Francisco de Macoris řadu možností. Můžete si zde zahrát baseball, basketbal a dokonce si i zaboxovat. Kdo má chuť může vyzkoušet také taekwondo, karate nebo jízdu na motorkách.

Ti, kteří mají rádi pěší turistiku si tady přijdou opravdu na své. Okolní vrchovina s nejvyšší horou Loma Quita Espuela (942 m), skýtá nezapomenutelné výhledy do okolí, zejména večer a k výletům a pěším túrám přímo vybízí. Dalším cílem výletů může být i řeka Jaya.

Tak jako i v jiných destinacích na ostrově, tak i v San Francisco de Macoris se v mnoha barech a klubech lidé baví a tancují až do rána bílého.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Francisco de Macoris

Zaujal vás náš článek o destinaci San Francisco de Macoris v Dominikánské republice? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které San Francisco de Macoris nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Dominikánské republice je skvělá volba!