Národní park Sierra de Bahoruco má rozlohu 800 km2 a leží na stejnojmenném poloostrově. Do výšky 2 000 metrů nad mořem se zde tyčí vápencové pohoří. Vzhledem k vydatným srážkám, které na tomto území spadnou, je zde velmi pestrá vegetace, od kaktusů a akácií po borové lesy, najdete zde přes 160 druhů orchidejí a endemitů.

Domov zde má přes 50 druhů ptáků, například i bělokrká vrána, která žije pouze v Dominikánské republice nebo hispaniolský papoušek. Kromě rozmanité vegetace je Národní park Sierra de Baoruco pestrý také po klimatické stránce. Přestože parku vévodí převážně horská krajina, najdete zde také nížinnou poušť či mlžné pralesy.

Národní park Sierra de Baoruco

Národní park Sierra de Baoruco

V parku však nejsou žádné značené stezky, ani možnost ubytování.

Součástí parku je také 600 metrů hluboká rokle Hoyo de Pelempito, která vznikla střetem Peninsuly de Pedernales s pevninou Hispanioly. Z jejího vrcholku, kde je téměř v 1 500 metrech turistické středisko, je nádherný výhled na nedotčený národní park.

Do národního parku Sierra de Bahoruco stojí vstupné 2 USD a pro návštěvníky je otevřen denně mezi 8-17. hodinou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Sierra de Baoruco

Národní park Sierra de Baoruco je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Národní park Sierra de Baoruco či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Dominikánské republiky, stačí kliknout sem a vybrat si :-)