Patříte k lidem, kteří se neradi zbavují možnosti cestování ani po narození dětí? V dnešní době se dá pohodlně cestovat i s malými špunty, samozřejmě vše ale vyžaduje mnohem důkladnější přípravu. Už nestačí sbalit si batoh a vyrazit, kam si člověk vzpomene. Minimálně malá miminka často potřebují nezbytnou cestovní výbavu. Ta je u každého jiná, ale zpravidla k ní kromě maminky a její náruče patří kočárek, případně nosítko a většinou také cestovní postýlka. I když hotely a penziony jsou už v dnešní době na tuto poptávku zvyklé, přesto se určitě vyplatí mít cestovní postýlku vlastní hlavně tam, kde si nejste jistí kvalitou přistýlky. Kromě dovolených se vám může hodit také při přespání u babičky nebo na chatě.

Co je cestovní postýlka?

Dětská cestovní postýlka se zpravidla používá pro děti do tří let a zhruba 15kg. Její rozměry bývají stejné jako u postýlky dřevěné, takže ji může i nahradit. K postýlce bývá základní zpevněná matrace, která slouží zároveň jako výztuha. Pro některé děti může být tvrdá, proto je dobré pořídit k ní ještě skládací cestovní matraci, případně, pokud například potřebujete ušetřit místo v autě, stačí použít alespoň hrubou deku.

Některé cestovní postýlky můžou mít také speciální vložku pro malá miminka, která usnadní shýbání se k ležícímu dítěti. Někdy bývá součástí také přebalovací pult, případně další vybavení.

Dětská cestovní postýlka

Dětská cestovní postýlka

Pro děti, které už třeba lezou nebo už chodí, se určitě hodí také dětská cestovní postýlka se zipem v bočnici, aby si mohly samy vylézt.

Z jakých materiálů se vyrábí?

Cestovní postýlky se zpravidla vyrábí z hliníku a potaženy bývají látkou, která je snadno omyvatelná tak, abyste ji v případě zašpinění mohli pohodlně otřít nebo omýt. Samozřejmostí bývají kolečka, která umožňují s postýlkou lehce manipulovat.

Kde cestovní postýlku využijete?

I když jsou děti, které nejraději spí v posteli u rodičů, na druhé straně jsou takové, jež potřebují svůj prostor a klid. Ve chvíli, kdy vyrazíte na dovolenou, může být toto problém, protože ne všechna ubytovací zařízení jsou na malé děti připravené, případně je půjčení postýlky zpoplatněno. Navíc jsou miminka, která se v postýlce, kterou znají, cítí více v bezpečí. Proto je dobré mít cestovní postýlku doma v záloze a v případě potřeby použít. Využijete hlavně při cestování autem, ale také mnohé letecké společnosti nabízejí přepravu cestovní postýlky zdarma. Ve chvíli, kdy nejste právě na cestách, nemusí stát postýlka v koutě. Můžete ji mít u babiček, kde ji rozbalíte při návštěvě a umožníte svému miminku klidný a hlavně bezpečný spánek. U batolátek, která se již různým koulením, či plazením už pohybují po bytě, zastane také roli dočasného útočiště, pokud potřebujete chvíli dítě někam umístit.

Jak cestovní postýlku vybrat?

Již podle názvu vyplývá, že postýlka nebude asi stát jen na jednom místě a budete ji přemisťovat. Proto jsou základní atributy dva. Lehkost a jednoduchost rozložení, Pokud budete postýlku pravidelně přenášet, budete rádi za každé kilo váhy, o kterou bude mít méně. Také to, jak rychle a jednoduše postýlku rozložíte, může být důležité. Zejména pokud je vaše miminko večer unavené a vy jej potřebujete rychle uložit, jste rádi za jednoduchý mechanismus pro rozložení. Dobré je vybírat také postýlku s alespoň jednou síťovanou bočnicí, ať můžete dítě pohodlně kontrolovat třeba z postele.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!