Cat Ba je největší ostrov v zátoze Ha Long (někdy označované Halong bay) a zároveň stejnojmenný národní park. Je pokrytý džunglí, kamenitým terénem, několika rybářskými a zemědělskými osadami a také řadou zatím pro turisty neznámých pláží. Je zde ale hlavně národní park, založený na ochranu ostrovních ekosystémů. Kromě více jak poloviny rozlohy ostrova zabírá národní park i přilehlé ostrovy.

Ha Long znamená v překladu Sestupující drak. Legenda o vzniku ostrova říká, že jednou při napadení nepřítelem se z nebe snesl drak, který chrlil tisíce perel. Perly se následně proměnily v ostrůvky, jež dalšímu napadení mají zabránit. Nejznámějším z nich je právě ostrov Cat Ba.

Ostrov Cat Ba

Ostrov Cat Ba

Na východní straně ostrova se v zátoce Lan Ha rozkládá několik zcela nedotčených a neprobádaných pláží. Park Cat Ba zabírá 150 000 hektarů, polovinu ostrova Cat Ba a dalších více jak 1600 ostrůvků v zátoce Ha Long Bay. Ostrůvky jsou téměř nepřístupné a lidmi nedotčené. V roce 1994 bylo toto území zapsáno do seznamu UNESCO.

Zajímavá místa v Cat Ba

Národní park Cat Ba byl založen v roce 1986, především k ochraně subtropických stále zelených lesů, zalesněných sladkovodních bažin, mangrovových porostů, sladkovodních jezírek a korálových útesů. V kopcích najdeme vodopády, jeskyně a jezera, z nichž největším je jezero Ech o pološe 3 hektary.

Z bohaté flóry lze vidět 745 druhů rostlin, stromů a léčivých bylin. Z vzácného stromu cay kim gao se vyráběly hůlky pro krále.

Džungle v národním parku Cat Ba

Džungle v národním parku Cat Ba

Najdeme zde také dvě jeskyně, z nichž jedna sloužila za války jako nemocnice. V jeskyních byly nalezeny stopy, které svědčí o osídlení ostrova už před 7 tisíci lety.

Mezi ostrůvky objevíme vesnice zdejších rybářů, s domky postavenými na vorech. Na takových ostrůvcích žijí společně s lidmi psi a dokonce i kozy.

Na ostrovech se vyskytují krasové jeskyně, například Thien Cung (Nebeský palác), Dau Go, Sung Sot, Trinh Nu (Panna) a Tam Cung.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cat Ba

Láká vás Cat Ba? Hledáte-li zájezdy do destinace Cat Ba, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Cat Ba, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.