Oblast Sapa patří k nejnavštěvovanějších místům severního Vietnamu. Sapa je známá pro své jemné, robustní scenérie a také jeho bohaté kulturní rozmanitosti. Sapa je neuvěřitelně malebné místo, které leží v pohoří Hoang Lien Son v blízkosti čínských hranic v severozápadní Vietnamu. Je známé také jako Tonkinéské Alpy.

Co nabízí Sapa

V okolí Sapy žije mnoho původních horských kmenů, uvidíte zde spoustu rýžových teras či bujnou vegetaci, ovšem výlet si můžete udělat i na nejvyšší vrchol VietnamuFansipan.

Je vhodné si také předem promyslet, v jaké roční době Sapu navštívíte. Je totiž známá tím, že se zde během jednoho dne vystřídají všechna roční období. Zimní období v časných ranních hodinách se při východu slunce mění na čas jarní, aby se v odpoledních hodinách změnilo v počasí letní a za podzimního chladného vánku pomalu zakončilo den studenou zimní nocí.

Rýžová pole v oblasti Sapa

Rýžová pole v oblasti Sapa

V zimním období, což zde bývá mezi listopadem a únorem, je počasí v Sapa studené, vlhké a mlhavé a okolní příroda tak nevynikne jako v průběhu jara a léta. Rýže na polích se totiž vysazují až na jaře, cesty jsou suché a z výše položených míst budete mít pěkný výhled po okolí. O tohle všechno během zimního období přijdete. Namísto krásy a klidu vás přivítá mlha, zima, blátivé a kluzké cesty a pole uvidíte hnědá a prázdná.

Vzhledem k rychlému nárůstu popularity a počtu obyvatel, které živí turismus, se připravte na mnohdy vtíravé obchodníky nebo vyšší ceny za potraviny a nápoje.

Jak se do Sapa dostanete

Z Hanoie vás sem za 9 hodin dopraví vlak. Pokud ovšem chcete přijet přímo do centra Sapa, jeďte lehátkovým autobusem, který vyjde na 250,000 to 350,000 VNDs. Další možností jsou také minibusy, které vás odvezou za nižší cenu, ovšem jedou velmi pomalu a po cestě se může stát, že po vás bude chtít řidič další peníze. Pokud na novou cenu nepřistoupíte, z minibusu vás jednoduše vyhodí. Pokud taková situace nastane, neváhejte stopovat. Cesta do Sapa je hojně využívána také místními a vietnamskými turisty, kteří vás do města rádi svezou buď zdarma, nebo za malý poplatek.

Sapa, Lao Cai

Sapa, Lao Cai

Na trase Hanoi – Sapa operují také expresní autobusy, které vás do místa určení zavezou za 5 – 6 hodin. Lístek si můžete zakoupit za zhruba 16 USD v kterékoli cestovní kanceláři v Hanoi, nebo přímo v autobuse. Sapa Express Bus jsou nové a velmi pohodlné, jezdívají po nové dálnici, takže se v průběhu odpočinku můžete kochat i krásnou vietnamskou scenérií. Na palubě dostanete v rámci jízdenky lahev vody a něco malého k zakousnutí. Preferujete-li pohodlí a rychlost, neváhejte. Sice nezažijete tradiční způsob dopravy a nebudete v kontaktu s místními, ale v tomto případě je to asi nejrozumnější varianta, nemáte-li ve Vietnamu neomezený časový fond.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sapa

Sapa je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Sapa či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Vietnamu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)