Národní park Kaeng Krachan leží na východním svahu pohoří Tesserim na hranicích Barmy a zabírá 45 km2. Větší část hor jsou hory žulové, část z nich hory vápencové. Většinu plochy pokrývá deštný prales. Pramení zde řeky Phet Buri a Pran Buri. Národním parkem byl vyhlášen v roce 1981.

Kaeng Krachan je největší národní park v Thajsku. Je to však klidné místo a park rozhodně nepatří k místům, kde jsou davy návštěvníků. Toto území bylo vyhlášeno národním parkem 12. června 1981. V prosinci 1984 byl park rozšířen a nyní zahrnuje hranici mezi provinciemi Phetchaburi a Prachuapkhirikhan. Kaeng Krachan je také na seznamu ASEAN Heritage Parks.

Park Kaeng Krachan

Park Kaeng Krachan

Nejvyšší nadmořská výška parku je okolo 1200 metrů. Díky tropickému pralesu je zde po celý rok vysoká vlhkost. V období dešťů oblast postihují silné srážky, mimo toto období je chladno.

Národní park Kaeng Krachan je rozdělen dvěma povodími. Polovinu tvoří povodí řeky Phet Buri, která protéká východní částí parku oblastmi se zemědělskou půdou a vtéká do přehrady Kaeng Krachan. Jižní polovinou parku protéká řeka Pran Buri, která se vlévá do přehrady Pranburi. Vodní toky, potoky a vodopády mají celoročně dostatek vody, díky častým dešťům.

Zvířata v parku mají volný, téměř neomezený pohyb po celém území. Národní park totiž sousedí na západě s pralesy v Myanma, což zvyšuje ochranu parku a zvířatům umožňuje pohyb i za hranice parku.

Prales v národním parku je díky tomu, že roste na strmých svazích, velmi rozmanitý s liánami, kapradinami a orchidejemi. Rostou zde duby, kaštany, javory, palmy i plodonosné stromy.

Uvnitř parku žije na 200 druhů ptáků a přes 50 druhů savců. Z velkých savců zde narazíte na slona, gaura, Samara, bantenga, medvěda, tygra, levharta, tapíra, gibona, lagura, divokého psa, kance. Z ptáků se zde vyskytují zoborožci, lesní kohouti, pávi, čápi, orli, datli a mnoho druhů zpěvavých páků.

Vodopád Thor Tip

Vodopád je ukrytý hluboko v džungli, má devět stupňů. Dostupný je po 4 km dlouhé stezce od silnice. Pod vodopádem u soutoku s řekou Phet Buri je možnost ubytování v kempu.

Vodopád Pala-U

16-ti stupňový vodopád najdete na jižním okraji parku. Po celý rok má dostatek vody. Nejlepší dostupnost je z Hua Hin.

Vodopád Pala-u

Vodopád Pala-u

Jeskyně Wiman

Jedná se o krápníkovou jeskyni. Byly zde nalezeny předmět, dokazující ranné obydlení místa (různá keramika, kamenné sekery).

Hanumanova planina (Khao Pakarang)

Skalnatá hora podobná korálu. Žijí zde langurové a giboni.

Národní park Kaeng Krachan – ubytování

Ubytování je možné v Dolním kempu Ban Krang, v horním kempu Panoen Thung a v rančerské stanici u vodopádu Pala-U. Před vstupem do parku se rozkládá množství malých hotýlků.

Pro bezpečnost návštěvníků a obnovu pralesa jsou každý rok od srpna do října některé části parku (zahrnující kempy Ban Krang i Panoen Thung) uzavřeny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Park se spoustou zvířat

dne 2014-11-10 10:01:10

Kaeng Krachan je park, který asi moc turistů nenavštěvuje, protože turistické zázemí je tady dost špatné a na vlastní pěst je problém se tady vůbec dostat. Veřejná doprava končí kus od vstupu do parku, takže se musí jet kus cesty (možná 40 kiláků) do samotného parku, přitom v parku se bez pořádného auta nehnete. Navíc park nemá moc dobré mapy, takže se tady ztratit asi nebude nic složitého. Proto jsme se rozhodli využít organizovaný výlet, kde je vše zařízeno a člověk se nemusí o nic starat (jídlo, pití, stany... vše zařízeno. Myslí tady i na věci jako jsou ponožky proti pijavicím).
Samotný park je hezký, je zde spousta divokých zvířat a exotických rostlin a stromů. Kdybychom sem jeli na vlastní pěst, jak jsme původně plánovali, asi bychom z toho měli docela prd, protože průvodce nám často ukazoval různá zvířata na místech, kde bysme si jich vůbec nevšimli. V džungli musí mít člověk trénované oko, aby viděl to, co hledá, my měšťáci umíme tak maximálně vidět slevy v obchodech :-)
V parku jsme strávili dva dny, což byla dobrá volba, protože nám to umožnilo zažít v parku i setmění a ráno, které byly skvělé.
Viděli jsme spoustu zvířat, třeba i divoké slony a dokonce leoparda!
Celkově jsme si to tady užili a možná bychom i jeden den příště přidali. Bylo to zajímavé zpestření naší dovolené v Thajsku. Co bychom tady ale uvítali je lepší turistické zázemí. Nejsme obvykle zvyklí na to, abychom si objednávali kompletní balíčky služeb a raději bychom si vše zařídili sami a jen si třeba pronajali průvodce.Dovolená Národní park Kaeng Krachan

Láká vás Národní park Kaeng Krachan? Hledáte-li zájezdy do destinace Národní park Kaeng Krachan, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Národní park Kaeng Krachan, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.