Koh Maak se nachází ve východní části Thajského zálivu, nedaleko ostrova Koh Chang. Ostrov má rozlohu pouze 16 km2, je třetí největší ostrov provincie Trat. Větší jsou ostrovy Koh Chang a Koh Kood.

Koh Maak

Koh Maak

Je porostlý převážně kokosovými palmami. Žije zde asi 800 stálých obyvatel, které živí turistický ruch, který se zde začal rozvíjet až v devadesátých letech 20. století. To zde vybudovali prvních několik bungalovů. Dnes je zde přes 25 hotelů různých kategorií.

Ostrov není pro vyznavače nočního života a velkých nákupů, není vhodný ani pro vyznavače masové turistiky, ale milovníci tropické krásy, klidu a krásné přírody si zde rozhodně přijdou na své.

Vnitrozemí ostrova Koh Maak

Vnitrozemí ostrova Koh Maak

Na ostrově naleznete písčité pláže, palmové háje a velmi přívětivé obyvatele. Pláže jsou po celém obvodu ostrova, který má tvar nepravidelného kříže.

Ao Suan Yai

3 kilometry dlouhá písčitá pláž s mělkým mořem na severozápadě ostrova. Na pláži stojí jediný hotel Koh Mak Resort určený pro náročnější hosty.

Ao Khao Beach

3kilometry dlouhá pláž na jihozápadě ostrova. Z písku občas vystupují velké balvany. Pobyt zde je vhodný pro nenáročnou klientelu. Je zde množství jednoduchého ubytování a levných bungalovů.

Pláž Ao Khao

Pláž Ao Khao

Další zajímavosti

Na ostrově můžete navštívit tři malé rybářské vesnice, sloní vesnici nebo chrám. Jedinou možností cestování je pronajatý motocykl, který zde vyjde sice o něco dráž než třeba na Koh Changu, ale pořád se jedná o velice příjemnou cenu 🙂 Ostrov navíc projedete v pohodě během jednoho dne, pouze chcete-li jej prozkoumávat pečlivěji, budete motorku potřebovat déle.

Krása ostrova Koh Maak

Krása ostrova Koh Maak

Osobně doporučuji procházky po pobřeží či palmovými háji, kde je absolutní klid a všude cítíte příjemnou vůni tropických květů a rostlin. Navíc můžete objevit spoustu krásných malých pláží, které jsou buď zcela osamocené a nebo jsou u různých resortů na ostrově.

Ostrůvek Koh Kham

Ostrůvek Koh Kham

Velice hezké jsou také projíždky na zapůjčených kajacích, vyzkoušel jsem plavbu okolo ostrůvku Ko Kham i směrem k ostrůvkům jihozápadně od Maaku a bylo to moc fajn, takže doporučuji. Vše se dá navíc stihnout cirka za 2 hodinky, takže pronájem kajaků nevyjde draho. Jen pozor, na okolních ostrůvcích jsou privátní pláže, takže se zde platí poplatek za vstup, chcete-li zde strávit nějaký čas. Trošku mne překvapilo, že jsme si nemohli koupit ani nic v plážovém baru aniž bychom ten poplatek nezaplatili, ale co se dá dělat. Pláž na Ko Khamu je velice hezká a písek je zde opravdu neuvěřitelně jemný, takže pro odpočinek ideální. Strávit zde celou dovolenou si ale rozhodně představit neumím, to by zvládli jen opravdoví plážoví povaleči 🙂

Resort na ostrůvku Koh Rayang Nai

Resort na ostrůvku Koh Rayang Nai

Na ostrovech jihozápadně od Ko Maaku (např. Koh Rayang Nai) ale po nás poplatek nikdo nechtěl (ač zde byla cedule, která o něm informovala), nicméně stejně jsme si pláž pouze prošli a odpluli pryč, protože zde nic zajímavého nebylo (pouze hezký resort ukrytý v palmovém háji na úbočí kopce).

Ubytování

Pokud budete na Koh Maaku hledat ubytování z nižší cenové relace, mohu velice doporučit resort Suchanaree hned u severního mola, kde za velice příjemnou chatku v krásné zahradě u kouzelné pláže zaplatíte cirka 750 bahtů za noc.

Resort Suchanaree

Resort Suchanaree

Na jižní straně pak jen a jen doporučuji resort Island Hut, kde jsou chatky v několika řadách za sebou, je zde nádherná pláž, dá se jít do blízkého resortu a vesnice a cena chatek je již od 250 bahtů (v přední řadě stály tuším 550). Chatky jsou možná o něco jednodušší než v Suchanaree, ovšem za tu cenu je to více než dobrá nabídka. V obou resortech navíc dobře vaří 🙂

Resort Island Hut

Resort Island Hut

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásný ostrov s jediným problémem

dne 2015-01-07 06:30:02

Koh Maak je malinký ostrov mezi ostrovy Koh Kood a koh Chang. Jezdí sem některé trajekty mezi oběma ostrovy, nejjednodušší je sem jet na speedboatu, který nevyjde výrazně dráž a urychlí cestu.

Ostrov nemá hornatý povrch, takže je dost rovinatý, ale pár kopečků tady přece jenom je (je z nich hezký rozhled na moře kolem ostrova).

Pláže jsou nádherné, s jemným pískem, lemované řadami palem, vstup do moře je pozvolný a vhodný pro děti, na jižní straně ostrova byly některé dny o něco větší vlny (záleží na počasí).

Trošku mne zklamalo to, že v této části Thajska je zvýšené množství odpadků v moři, které se vyplavují na břeh a které nikdo moc nesbírá. Obvykle u resortů pláže aspoň orientačně čistí, u dražších hotelů bylo vidět, že jsou pláže pravidelně hrabány, takže jsou čisté, ale mimo ně bývá na plážích (pod stromy) docela binec.

V této části Thajska je zvýšené riziko malárie, ale očkování jsme neměli a neslyšeli jsme o tom, že by se tady někdo nakazil, takže bych z toho nedělal zbytečné drama. Písečné blechy, které se zde vyskytují, problém taky nebyly, i díky pravidelným postřikům, které tady probíhají.

Ve vnitrozemí ostrova Koh Maak není nic vyloženě zajímavého, jsou tady palmové háje a veskrze prašné cesty. Není problém si půjčit skútr (za vyšší ceny než na větších ostrovech nebo pevnině, ale stále jsou ceny pro našince zcela v pohodě) a ostrov projet. I se zastávkami na koupání a procházky se to dá zvládnout za den nebo dva.

Lidé na Koh Maaku byli velice přátelští a dávali se s námi rádi do řeči (styděli se ale za svou angličtinu, tak byli nejprve opatrní). Na ostrově je jen velmi málo míst, kam se dá zajít na jídlo, většinu služeb vám zajistí v rámci ubytování. Noční život zde prakticky neexistuje, je to ostrov ideální na odpočinek a relaxaci.

Doporučuju půjčit si kajak a projet se podél ostrova a nebo na malinké sousední ostrůvky s hezkými plážemi.

Pokud pominu problém s odpadky, jedná se o nádherné místo, které mohu vřele doporučit k návštěvě!



Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Jak vypadalo Thajsko před 20 lety

dne 2015-01-06 12:12:36

Je to velmi malý a tichý ostrov, který vám ukáže, jak Thajsko vypadalo před 20 lety. Budete to tady buď milovat nebo nesnášet - záleží, jestli máte na dovolené rádi absolutní klid a nebo se chcete bavit. Na ostrově není kromě restaurací (natož diskoték) ani bankomat, peníze si dovezte sebou! Bankomaty jsou na Ko Changu, na Ko Maaku ani na Ko Koodu jsem žádný neviděl. Tenhle ostrov je prostě ideál na pohodu na pláži a užívání si skvělé thajské kuchyně (ve většině hotelů vaří místní tradiční thajská jídla, ale obvykle nabízeli i nějaké turistické jídlo - to by ale byla škoda využívat, když to jíte celý rok doma)! :)



Dovolená Koh Maak

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Thajska a zajímá-li vás přímo destinace Koh Maak, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Thajska a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Thajsku je bezva!