Koh Kood (někdy také Koh Kut) je čtvrtý největší ostrov Thajska, s rozlohou 105 km2. Je to hornatý ostrov a je nejodlehlejším ostrovem provincie Trat. Leží na hranici s Kambodžou. Pěstuje se zde kaučukovník a kokosové palmy.

Donedávna to bylo místo pouze pro nenáročné turisty, ale cestovní ruch se zde mohutně rozvíjí. Rostou zde hotely všech kategorií, přibývají vyhlášené restaurace. Okolo pláží rostou kokosové palmy, hotely stojí přímo na pláži. Přesto si Koh Kood zachovává velice příjemnou atmosféru, které již řada dalších thajských ostrovů po přílivu turistů nenávratně ztratila. Turistů jsem zde potkal jen velmi málo (ač byla nejvyšší sezona) a shodou okolností byla většina z nich z ČR a Slovenska (asi náhoda, nebo všichni přijeli stejným zájezdem 🙂 ).

Koh Kood

Koh Kood

Na Koh Koodu je řada opravdu nádherných pláží, často skrytých mimo hlavní cesty a hotelové komplexy, proto se vyplatí trochu hledat, chcete-li mít na pláži opravdu klid. Mezi nejznámější pláže patří:

Klong Chao Beach

Je to hlavní a největší pláž na ostrově. Přímo na pláži stojí hotely vyšší kategorie, s několika restauracemi. Hotely poskytují ubytování pro nezávislé cestovatele. Tato pláž je opravdu krásná a ani na vrcholu sezony zde nebylo mnoho lidí. Procházky po jejím okolí také stojí za to, poblíž je několik resortů u dalších nádherných pláží.

Klong Chao

Klong Chao

Nezapomeňte si půjčit kajak a plujte po řece, která u Klong Chao ústí do moře. Je to příjemná projížďka, která není příliš dlouhá (aspoň my jsme po pár kilometrech narazili na místo, kde bylo málo vody a kajak se nám nechtělo přenášet), ale je příjemné se někde zastavit a okoupat se v osvěžující sladké vodě.

Na kajaku

Na kajaku

Bang Bao Bay

Bang Bao je hluboký malý záliv na jih od Klong Chao. Na pláži je několik hotelů. Doprava je možná pouze na motocyklu.

Ao Prao

Druhá největší pláž na ostrově, s mělkým mořem. Je trochu odlehlejší, ale to jí dodává na romantičnosti. Je zde několilk hotelů nižší kategorie.

Ao Yai Kee

Záliv na severozápadě ostrova s několika privátními plážemi.

Privátní pláže na Koh Kood

Privátní pláže na Koh Kood

 

Několik turisticky zajímavých míst:

Klong Chao Waterfall

Kaskádový vodopád, který padá do jezírka. Je to jediný vodopád na ostrově. Cesta k němu vede pralesem. V roce 1911 vodopád navštívil král Rama VI. Je to velice hezké místo, které navštěvují hlavně místní děti, které si zde hrají. V jezírku pod vodopádem se dá koupat.

Klong Chao waterfall

Klong Chao waterfall

Rybářská vesnice Ao Salad

Hustě obydlený hluboký záliv na severovýchodě ostrova. Je zde hlavní přístav ostrova. Pobřeží lemují domy a restaurace na dřevěných kůlech. Podobná je také rybářská vesnice Ao Yai.

Venice Ao Yai

Venice Ao Yai

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Koh Kood nabízí hlavně klidnou dovolenou mimo civilizaci

dne 2014-11-09 09:07:14

Koh Kood leží v souostroví národního parku Mu Ko Chang. Je to docela velký ostrov (srovnatelný s Koh Changem), dá se sem dostat z Koh Changu lodí, případně se sem jezdí i z přístavu na pevnině u města Trat.

Ostrov nabízí docela pestrou krajinu s kopci a mírně hornatým terénem (Koh Chang je mnohem více hornatý, malinký Koh Maak je zase mnohem rovnější) a celé množství pláží. Některé z nich jsou snadno dostupné, k jiným budete muset pěšky.

Na ostrově je několik hotelových resortů a najdete zde také různé privátní ubytování (soukromé bungalovy), kterých je nejvíce v oblasti kolem přístavu, kam připlouvají lodě. Hotely jsou však po celém ostrově, ale je jich dost omezené množství.

Koh Kood patří mezi málo navštěvované ostrovy, turistů zde nepotkáte velké množství a není tady ani příliš mnoho místních, na ostrově tak je klid a pohoda. Místní život je velmi klidný a pomalý, nezničený turistickým ruchem, který třeba na ostrově Koh Chang už získává navrch.

Na Koh Koodu není mnoho atrakcí, spočítáte je v podstatě na prstech jedné ruky a upřímně - nestojí za to, aby člověk na ostrov jezdil (možná nejznámější je vodopád Klong Chao, který je ale atraktivní jen v období dešťů). Na Koh Kood se jezdí za hezkou přírodou, klidem a odpočinkem. Lze tady samozřejmě půjčit malou motorku a ostrov projet - východní pobřeží je však takřka nedostupné, kromě pár míst, které jsou se západním pobřežím spojeny silnicí. Většina dění se tak odehrává na západním pobřeží ostrova.

Uvidíte tady krásné západy slunce! Obchody tady prakticky nejsou, jen pár stánků. Restaurací tady rovněž moc neuvidíte, jedna je u přístavu, další klasickou restauraci si nevybavuji. Na kopci jižně od ústí řeky do moře je dům, kde nabízí skvělé masáže.

Na ostrově kromě plážování na místních plážích (hezké, ale třeba na Koh Maak nám přišly hezčí) a projíždění se na motorce můžete vyrazit do místní džungle na procházku. Pozor ale na opice a pijavice :-)

Doporučuju půjčit si kajak a jet se projet po řece do vnitrozemí. Není tady nic, za čím by mělo smysl jet, v tomto případě je cesta cíl.

Pokud hledáte klidné místo na strávení dovolené v Thajsku a nevadí vám za ním cestovat, je Koh Kood vhodná destinace.Dovolená Koh Kood (Koh Kut)

Láká vás Koh Kood (Koh Kut)? Hledáte-li zájezdy do destinace Koh Kood (Koh Kut), které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Koh Kood (Koh Kut), klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.