Téměř polovinu provincie Phetchaburi zabírá největší thajský národní park Kaeng Krachan. Letoviska Hua Hin a Cha-Am nenavštěvuje zatím příliš zahraničních turistů, ale tato letoviska jsou velmi levná a oblíbená.

V hlavním městě provincie najdete staleté chrámy. Jsou zde i stavby v evropském stylu, například pro krále Rámu V. vybudovaný palác Phra Ratchwang.

Místní obyvatelé se živí zemědělstvím, rybolovem a pěstováním ananasů.

Cha Am pláž

Cha Am pláž

Hlavní atrakcí Cha-Am je jeho krásná dlouhá pláž. Můžete ale také navštívit rybářské molo, tržiště a některé chrámy. Severně od Cha-Am jsou další krásné pláže a město Phetchaburi, jižně je známé letovisko Hua Hin.

V letovisku Cha-Am budete spokojeni s prohlídkou centrální části města. Mezi zajímavosti patří pagoda Pra Pathom Chedi, která je jednou z největších na světě. Na krásných přímořských plážích najdete klid od davů turistů a vyhledávaný odpočinek. Pro aktivní relaxaci jsou v nabídce vodní sporty nebo také projížďka na koni po pláži. Několik dalších zajímavostí uvádím níže.

Socha krále Naresuana a Neranchararam chrám

Král Naresuan Veliký vládl v letech 1590 až 1605. Zastavil se zde před válkou proti Barmáncům v roce1593. Jeho socha stojí v malém parku na severu Cha-Am.

Wat Cha-Am

Je to chrám, který stojí nedaleko od Cha-Am. Obraz Budhy v chrámu byl postaven v období Ayutthaya.

Khao Nang Phanthurat Národní park

Tento park tvoří vápencová hora s mnoha jeskyněmi. U vchodu do parku je velká zahrada. Cestou na horu budete objevovat jeskyně a na vrcholu hory se odkryje krásný pohled na pobřeží.

Park Khao Nang Phanthurat

Park Khao Nang Phanthurat

San Chao Por Khao Yai

Je to svatyně („San“) ducha Guardian („Por Chao“). Khao Yai je zde velmi uctívaný a jsou sem přinášeny různé oběti. Neprojděte kolem bez zastavení, ale zatrubte na roh.

Cha-Am Forest Park

Je to klidné a pohodové místo. Můžete si zde udělat piknik, zahrát si s dětmi, proběhnout se, jezdit na kole. Na rozdíl od podobných míst v Thajsku vás zde nebudou obtěžovat toulaví psi. Jsou zde sice giboni, ale ti jsou na malém ostrově, takže se k vám nedostanou. K dispozici je také thajská restaurace.

Maruekhathayawan Palace

Také „Marukhathaiyawan“ nebo „Mrigadayavan“ palác. Byl postaven v roce 1923 na pobřeží mezi Cha-Am a Hua Hin králem Rama VI., jako přímořský letní palác. Vstup do paláce je možný pouze ve vhodném oblečení (dlouhé kalhoty, košile s dlouhým rukávem). V některých místnostech není umožněno fotografování (ložnice, koupelna – jsou považovány za intimní).

Maruekhathayawan palace

Maruekhathayawan palace

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Pohodové letovisko

dne 2015-04-13 15:04:45

Cha Am je velmi klidné letovisko v porovnáním s Hua Hin, které leží o pár kilometrů jižněji. Je to dobrá volba, pokud si na dovolené chcete odpočinout a nehledáte rušné letovisko se spoustou hospod a nočních klubů, kde vás co chvíli bude někdo otravovat s tím, ať si něco koupíte (pití, sladkost, kokos, výlet, oblek...). Je tady docela slušný výběr restaurací, kde dobře vaří. Ceny jsou tady taky rozumné... mně se tady líbilo a výhoda i v tom, že je Cha Am jen pár hodin cesty z Bangkoku a přitom je to úplný protipól třeba Pattayi, která je jen o něco blíže, ale je to v ní šílený blázinec.Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

dne 2014-11-10 05:16:20

Jeli jsme sem na dva dny z Hua Hin. Přijeli jsme večer a prošli se na večerním trhu, který je dost podobný tomu v Hua Hin (tam nám ale přišel trošku lepší výběr). Tak jsme si říkali, že to asi bude hodně podobné letovisko. Jaké bylo naše překvapení ráno, když jsme zjistili, že je v Cha-Am úplný klid a jen pár lidí. Tohle místo je vážně tiché! Určitě doporučuju si odsud zajet do národního parku, k vodopádů, a nebo na výlet do Hua Hin (my to udělali opačně a asi bychom příště jeli raději do Cha-Am, kde se nám líbil větší klid). Nabídka výletů je tady širší, ale tyhle jsou ty hlavní. Oproti Hua Hin je tady méně restaurací (ale vyberete si v pohodě) a není tady tolik barů Neviděli jsme ani žádné diskotéky (což je pro nás dobrá zpráva - žádný rámus do noci od hlučné hudby nebo opilých lidí). Při procházce po pláži jsme si všimli, že na některých místech je pláž nejspíše smytá do moře, ale týkalo se to jen některých hotelů. Pokud je pro vás pláž hned u hotelu důležitá, raději se na to ptejte při kupování zájezdů nebo rezervování ubytování přes internet. Vždycky se ale dá jít kousíček bokem kde písek je takže buďte bez obav.Dovolená Cha-am

Klikněte pro zobrazení nabídky Cha-am: zájezdy nebo Cha-am: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Cha-am!