Letovisko Chrissi Ammoudia (známé také jako Skala Panagia) leží v široké zátoce na severovýchodě ostrova, asi 10 kilometrů od hlavního města Thassos-Limenas. Jedná se o nejznámější, nejkrásnější a nejnavštěvovanější letovisko na ostrově. Atraktivitu střediska zvyšuje pohled na blízkou nejvyšší horu. Ubytovat se zde můžete v hotelech, apartmánech, ale oblíbené je také kempování. V okolí letoviska je řada taveren, restaurací a obchůdků s nejrůznějším zbožím. Taverny nabízí řeckou kuchyni, do restaurací si můžete zajít na západoevropskou. Do místních barů si zajděte večer na skleničku.

Chrissi Ammoudia (Skala Panagia)

Chrissi Ammoudia (Skala Panagia)

Zdejší Zlatá pláž – Golden Beach je obklopena hustou vegetací. Dlouhá je asi 4 kilometry a pokrývá ji zlatavý písek. Pláž se mírně svažuje do moře a zabezpečuje bezpečné koupání pro malé děti. Mořská voda je nádherně průzračná. Před sluncem se dá ukrýt pod stromy nebo si pronajmout lehátko a slunečník. Na pláži je zajištěn plný plážový servis. Můžete využít široké nabídky vodních sportů a restauračních i nákupních možností.

Navštívit můžete také asi 2 kilometry vzdálené letovisko Skala Potamias, jež nabízí některé vodní sporty. Pěšky sem dojdete přibližně za půl hodiny.

Skala Panagia

Skala Panagia

Milovníky pěší turistiky vybízí k túře blízká nejvyšší hora ostrova Ypsarion. Při cestě na vrchol najdete v horských vesničkách architektonicky zajímavé domky a dýchne na vás tradiční řecká vesnická atmosféra. Zajímavé jsou vesničky Panagia a Potamia.

Zajet můžete také do hlavního města ostrova, kde najdete rušnější noční život. Dovezou vás tam taxíky nebo využijte autobusové spojení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Chrissi Ammoudia (Skala Panagia)

Dovolená Chrissi Ammoudia (Skala Panagia) je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Chrissi Ammoudia (Skala Panagia) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!