Hlavní město Limenas (označované někdy také jako Thassos) leží na severovýchodním pobřeží. Je největším městem a zároveň přístavem. Město je postaveno na místě antického města, takže dodnes zde téměř všude najdete ruiny a zbytky starověkých staveb. Limenas je nejen rušný přístav, ale také místo, odkud vyjíždí linkové autobusy po celém pobřeží. Ve městě narazíte na antickou agoru, archeologické muzeum, antické divadlo.

Limenas

Limenas

Hlavní město Limenas (Thassos) se nachází v severovýchodní části ostrova. Je nejen nejrušnějším turistickým centrem, ale také hlavním přístavem, odkud vyplouvají trajekty do Keramoti a Kavaly i na výlety kolem ostrova.

V centru města objevíte množství restaurací, taveren a barů. Taverny jsou situovány tak, aby z většiny z nich vynikl nádherný výhled na moře a do přístavu. Kromě výborného jídla a pití můžete ochutnat místní speciality z medu.

Obchody nabízejí široký sortiment všeho zboží. Milovníci nočního života si přijdou na své na některé z diskoték.

Přístav v Limenas

Přístav v Limenas

Zachovalo se tu mnoho antických památek, většinou jde o vykopávky, sloupy a mozaiky. Je zde také Archeologické muzeum. Mezi nejvýznamnější památky patří rozhodně antický amfiteátr, stojící na překrásném místě nad městem. Stále zde ještě probíhají archeologické práce. Od amfiteátru se vám otevře překrásný výhled do okolí.

Amfiteátr v Limenas

Amfiteátr v Limenas

Milovníci památek se mohou vydat na prohlídku vykopávek antického náměstí – agory z 5. století před naším letopočtem. K návštěvě láká rovněž místní Archeologické muzeum. Vyjít si pak můžete ke starobylým hradbám a zmíněnému zrekonstruovanému antickému divadlu.

Ze starého přístavu vyplouvají nejen rybáři, ale i lodní taxi na nádherné pláže Makryammos a Golden Beach.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Limenas (Thassos)

Dovolená Limenas (Thassos) je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Limenas (Thassos) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!