Letovisko Karlovassi leží na severozápadním pobřeží ostrova. Je to jedno z největších a nejoblíbenějších turistických středisek ostrova Samos. V minulosti bývalo letovisko nejdůležitějším sídlem na ostrově. Dnes se řadí k hlavním turistickým destinacím. Najedete tu také mnoho kulturních a historických památek.

Karlovassi patří k rušnějším letoviskům.

Karlovassi

Karlovassi

Celá oblast v okolí přístavního města Karlovassi se rozprostírá mezi zelení, kterou představují hlavně kopce porostlé borovicemi a olivovými háji. Pěstuje se tady také vinná réva, z níž se vyrábí chutné víno.

V zeleni jsou ukryty i bílé domky s červenými střechami, budovy starého města, kostelíky a kaple.

Z vyvýšených míst se naskýtá nádherný pohled do okolí.

Pláže v Karlovassi tvoří dlouhé pásy písku a oblázků. Mořská voda má překrásnou modrou barvu a je perfektně čistá. Milovníci vodních sportů zde najdou neskutečné možnosti. Po koupání, slunění nebo sportování se můžete občerstvit v přilehlých tavernách nebo plážových barech.

Pláže u Karlovassi

Pláže u Karlovassi

Karlovassi je univerzitní městečko. Není tedy divu, že se zde setkáte s širokými možnostmi zábavy i kultury. Narazíte na množství taveren, barů, klubů i dalších zábavních podniků, jež lákají zejména mladší ročníky k tanci a poslechu hudby. I návštěvníci, kteří příliš neholdují hlučné zábavě, si snadno najdou tichou kavárnu či restauraci.

Na jídelníčku restauračních zařízení si každý může vybrat z pestré nabídky jídel – od rychlého občerstvení přes tradiční řeckou i mezinárodní kuchyni.

Přístav v Karlovassi

Přístav v Karlovassi

Ve zdejších obchodech nakoupíte vše potřebné. Kromě suvenýrů narazíte na obchody s dárkovými předměty, potravinami, nápoji a dalším zbožím.

Pokud vám nabídka místních obchodů nebude stačit, vydejte se hromadnou dopravou do hlavního města ostrova Samos (Vathy). Karlovassi má také autobusové spojení i do Pythagorionu.

Letovisko Karlovassi slouží rovněž jako výchozí bod k výletům. Milovníky pěší turistiky láká příjemná procházka k místnímu vodopádu. Vydat se můžete i do zelení porostlého vnitrozemí.

Lodí se dostanete na některý z okolních ostrovů nebo na nedaleké turecké pobřeží.

Rokle i vodopádu

Rokle i vodopádu

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Karlovassi

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Karlovassi a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Karlovassi a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!