Letovisko Pythagorion leží na jihovýchodním pobřeží, asi 14 kilometrů od hlavního města Samos. Je to místo, odkud můžete podnikat výlety po antických památkách ostrova.

Oblast byla osídlena již v neolitu, avšak většina pozůstatků města pochází až z doby kolem roku 550 před naším letopočtem, kdy zde vládl Polykratos. Jedná se například o mohutnou přístavní hráz, jež vybíhá 450 metrů do moře a chrání vjezd do přístaviště.

Pythagorion

Pythagorion

Letovisko Pythagorion připomíná svým názvem slavného matematika a filozofa Pythagora, jenž se na ostrově Samos narodil.

Město Pythagorion je obklopeno zelenými kopci a je i čilým přístavem. Starobylým centrem probíhají romantické, křivolaké a úzké uličky. Je zde dostatek příležitostí k posezení v útulných tavernách, k nevšedním procházkám i k zábavě. Právě pro svou mnohostrannost se Pythagorion stal nejoblíbenějším městem na ostrově.

Malá městská pláž je pokryta pískem a oblázky. Poskytuje dostatečný komfort všem návštěvníkům a nabízí bezpečné koupání v čistých mořských vodách. Zájemci si mohou pronajmout lehátka a slunečníky.

Přístav Pythagorion

Přístav Pythagorion

V okolí Pythagorionu se rozprostírají i další pláže, takže máte dostatečný výběr. Mnohá místa poskytují možnost využití vodních sportů.

Z množství taveren, restaurací, kaváren a barů si můžete vybrat zařízení, jež vám bude nelépe vyhovovat. Taverny nabízí mořské speciality, můžete si však vybrat i klasické pokrmy mezinárodní kuchyně. Je tu rovněž možnost k rychlému občerstvení.

Ve večerních hodinách vám v některých podnicích při posezení u jídla bude hrát tradiční řecká hudba až dlouho do noci. Hlavní proud noční zábavy se soustřeďuje do několika diskoték.

Pokud ovšem budete chtít trávit večery v klidu, bez problémů najdete i tiché místo, kde si budete nerušeně užívat svou dovolenou.

Pro děti je tu k dispozici dětské hřiště.

V přístavu města Pythagorion

V přístavu města Pythagorion

Místní obchody nabízí dárkové předměty a suvenýry, potraviny i nápoje. Nebude-li vám nabídka dostatečná, zajeďte do blízkého hlavního města.

V okolí letoviska Pythagorion se nalézá řada zajímavých míst. Kromě původního hlavního města, na kterém bylo toto město postaveno, je tu třeba starobylý akvadukt. Ten je opravdu unikátním dílem. Dochovaly se rovněž zbytky byzantských staveb a antické vykopávky.

Nad městem stával chrám bohyně Artemis, jeho pozůstatky jsou dodnes patrné.

Vstup k vykopávkám gymnásia a termálních lázní je volný.

Výlet si můžete udělat i na okolní ostrovy nebo na nedaleké turecké pobřeží.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pythagorion

Láká vás Pythagorion? Hledáte-li zájezdy do destinace Pythagorion, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Pythagorion, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.