Pylos  leží v krásné zátoce, asi 70 km západně od Kalamaty. Samotné město je typicky přímořské, má křivolaké uličky a také pevnost.

Město Pylos s pevností Navarino

Město Pylos s pevností Navarino

Daleko zajímavější je ale okolí Pylu. Jednak je to zátoka Navarino, kde se odehrála obrovská námořní bitva v roce 1827, která konečně potvrdila vznik samostatného Řecka. Zátoka je velmi malebná, je zde i tábořiště a dostanete se k ní autem, když odbočíte z hlavní cesty směrem na vesnici Gialova. Pěšky se pak můžete vydat k Navarinskému hradu, který je na kopci nad zátokou, ale z původní stavby toho už moc nezbylo.

Za pozornost stojí také sladkovodní laguna, při které je teď nově vytvořená naučná stezka a je to chráněné přírodní území. Určitě si nenechte ujít ani návštěvu nedalekého Nestorova paláce, je asi 17 km od Pylu a je velmi dobře dochovaný.

Přístav v městečku Pylos

Přístav v městečku Pylos

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pylos

Dovolená v destinaci Pylos? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!