Počasí na poloostrově Peloponés má středomořský charakter, tzn. že zima je vlhá a deštivá a léto suché a horké.

Jaro, kdy příroda nádherně kvete a voní, začíná v březnu, v květnu dosahují teploty přes 20 stupňů a červnu, kdy již začíná sezona, je okolo 25 stupňů a vše je ještě hezké a svěží. Je to tedy ideální období pro turistiku. Na koupání je moře sice ještě trochu studené, ale teplota vzduchu je na procházky a výlety za poznáním naprosto ideální.

Léto je velmi teplé a slunečné, s teplotami nad 30°C. Mraky se na obloze oběví jen minimálně, očekávejte spíše jasnou obohu, bez mráčků a také beze srážek. Kdo tedy plánuje letní dovolenou strávit koupáním a opalováním, je období od června do září to pravé.

Na podzim, převáže na konci září, již začíná více pršet, což se volně přenáší až do zimy a doba dešťů končí až březnu.

Aktuální počasí na poloostrově Peloponés a předpověď na další dny


[forecast location=“zmw:00000.1.16689″ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“zmw:00000.19.16726″ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“zmw:00000.6.16734″ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“zmw:00000.9.16674″ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty na poloostrově Peloponés

Následující graf uvádí průměrné nejvyšší a nejnižší denní teploty na poloostrově Peloponés v jednotlivých měsících roku. Nezapomeňte ale, že na sluníčku mohou být teploty o dost vyšší!


 
 


 
 

Srážky na poloostrově Peloponés

Na grafu uvidíte průměrný měsíční úhrn srážek na poloostrově Peloponés a také průměrný počet deštivých dní v jednotlivých měsících roku.


 
 


 
 

Vlhkost vzduchu na poloostrově Peloponés

Na dalším grafu lze vidět průměrná vlhkost vzduchu na poloostrově Peloponés v jednotlivých měsících roku.


 
 


 
 

Počet hodin slunečního svitu během dne na poloostrově Peloponés

Tento graf přehledně ukazuje průměrný počet hodin během dne v jednotlivých měsící roku, po které na poloostrově Peloponés svítí slunce.


 
 


 

Teplota moře na poloostrově Peloponés

Následující graf vám ukáže vývoj průměrné teploty moře okolo poloostrova Peloponés v jednotlivých měsících roku.


 
 


Sparta neleží u moře.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit do Řecka. Podívejte se na aktuální zájezdy do Řecka a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!