Letovisko Thermi se skládá ze tří osad – Pyrghoi Thermi, Parallia Thermi a Loutropolis Thermi.

Ve svém vrcholném období bylo letovisko nazýváno Pyrghoi a stálo zde 150 domů.

Kostelík v Loutropoli Thermis

Kostelík v Loutropoli Thermis

Při návštěvě Thermi věnujte pozornost byzantskému kostelíku Panagia Trouloti a malému kostelíku Panagia Phaneromeni.

V okolí Thermi byly objeveny pozůstatky prehistorického osídlení. Tyto nálezy jsou umístěny v Archeologickém muzeuhlavním městě Mytilini.

V historii městečka nacházíme pět vývojových fází. V dávné minulosti se domy v této oblasti stavěly specifickou architekturou. Stavebním materiálem byl kámen, střechy byly pokryty jílem. Domy neměly žádné průčelí. Během posledního stadia, kolem roku 2400 před naším letopočtem, bylo město již naprosto opuštěné. K novému osídlení místa došlo znovu okolo roku 2000 před naším letopočtem. Dřívějšího věhlasu však město nedosáhlo. Roku 1200 před naším letopočtem bylo po požáru definitivně opuštěno.

Thermi

Thermi

Loutropolis Thermi byl známý již ve starověku díky svým minerálním pramenům. Místo je posvátné – byla zde uctívána bohyně Artemis. Pozůstatky jejího chrámu byly nalezeny během archeologických prací v letech 1923 – 1929. Termální prameny jsou aktivní dodnes a najdeme je 1,5 kilometru za vesnicí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Thermi

Dovolená Thermi je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Thermi a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!