Hlavním městem ostrova  Lesbos je Mytilini. Leží v jihozápadní části ostrova. Město je současně přístavem a městem studentů.  Žije tu třetina obyvatel Lesbosu. Město nabízí dokonalou architekturu barevných domků a vilek. Za prohlídku stojí obranné byzantské pevnosti. Objevíte tu také několik muzeí a kostelů. K dispozici je množství taveren, restaurací a barů.

Přístav v Mytilini

Přístav v Mytilini

Přístavní město Mytilini je hospodářským, správním a kulturním centrem ostrova Lesbos.

Hned po příjezdu do přístavu vás uvítá Socha svobody, ale samozřejmě ne ta, kterou najdete v New Yorku 🙂  Vedle ní najdete Archeologické muzeum, středisko turistického ruchu, turistickou policii a celní úřad.

Pod pevností se rozkládá pláž Tsakmaki s širokou nabídkou turistických služeb.

Socha svobody v Mytilini

Socha svobody v Mytilini

Na pobřeží se nalézá budova prefektury, městská zahrada, městské divadlo, kulturní centrum, Muzeum lidového umění, socha Sapfó, kancelář přístavního úřadu, většina bank a cestovních kanceláří. Najdete tu pekárny, restaurace a obchody s místními produkty.

Nábřeží a hlavní ulice Ermou jsou nejrušnější součástí města.

Na severní straně uvnitř přístavu můžete navštívit tradiční Lesboský dům, katedrálu a kostely sv. Teodora, sv. Jiří a sv. Symeona.

Mytilini

Mytilini

Na východní části města najdete kostel sv.Therapona a naproti němu stojí Byzantské muzeum. Dále směrem na jih stojí v parku svaté Ireny i stejnojmenný kostel. Ve zdejších honosných palácích dříve sídlily konzuláty.

V jižní části města narazíte na park Kanapanayiotis, stadion a jachtařský klub. Kousek odtud se na skále nachází náměstí, jež je nejstarší křesťanskou památkou na ostrově. Zde byli upáleni jedni z prvních křesťanských mučedníků.

Pevnost v Mytilini

Pevnost v Mytilini

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mytilini

Láká vás Mytilini? Hledáte-li zájezdy do destinace Mytilini, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Mytilini, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.