Archeologické muzeum se nalézá v hlavním městě ostrova Mytilini, ve dvou architektonicky zajímavých budovách. Jsou zde uchovány sochy, keramika, kamenné skulptury, mince, mozaiky, drobné předměty a dokumenty, jež dokládají bohatou historii ostrova.

Archeologické  muzeum se dělí na dvě části – starou a novou. Budova muzea stojí nedaleko jižního přístavu.

Archeologické muzeum v Mytilini

Archeologické muzeum v Mytilini

Stará budova archeologického muzea

Budova byla postavena v roce 1912 v elektickém stylu. Jsou zde vystaveny sochy, keramika a šperky z římského období. V budově uvnitř dvora se nalézají poklady z antického chrámu z aiolského období, nejvýznamnější nápisy, náhrobní kameny, reliéfy, sochy a mince z archaického a římského období.

Nová budova archeologického muzea

Zde je stálá expozice pod názvem „Lesbos od helénského až po římské období“. Návštěvníci tu získají představu o životním stylu od 2. století před naším letopočtem až po 3. století našeho letopočtu. Výstava obsahuje texty, mapy a modely. V muzeu budete obdivovat taktéž sochy a plastiky z helénského a římského období, mozaiky a fresky nalezené při vykopávkách v okolí kopce Agia Kyriaki, v bývalých luxusních vilách.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mytilini – Archeologické muzeum

Zaujal vás náš článek o destinaci Mytilini – Archeologické muzeum v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Mytilini – Archeologické muzeum nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!